V náročné bitvě získali pouze jeden bod

Sněhový příval zrušil utkání 17. kola Boleslavi proti Olomouci v jeho původním termínu v pátek 29. ledna a hrálo se až v úterý 2. února 2021 na dobře připravené hrací ploše bez jediné sněhové vločky a při teplotě 5°C vzduchu. Boleslavští v dohrávce získali pouze jeden bod.

První poločas byl plný důrazných osobních soubojů a rychlých ofenzivních akcí na obě strany. V 5. minutě si boleslavský brankář Diviš poradil s Hálovou střelou a v 9. minutě uhájil čisté konto za přispění velké dávky štěstí, když Houskovu ránu z pár kroků vyrazil jen k Nešporovi, který bez přípravy odkrytou branku minul. Na konci čtvrthodinky Olomoučtí promarnili dva rohové kopy.
V 16. minutě svižný boleslavský útok vyvrcholil Škodovou kolmicí na rozběhnutého Ladru, který přihrávku vzorně zkrotil a po vběhnutí do soupeřova vápna prostřelil brankáře Mandouse – 1:0.

Zanedlouho po vedoucím gólu boleslavskými fotbalistům zatrnulo. V 18. minutě stoper Šimek přistrčil ve vlastní šestnáctce Gonzalese a sudí Denev nařídil proti Boleslavské brance pokutový kop, který olomoucký Houska poslal k levé tyči, kam se však gólman Diviš včas vrhnul a míč vyrazil mimo brankovou konstrukci. Ve 22. minutě po spolupráci s Ladrou vystřelil Malínský a brankář Mandous jeho ránu vyrazil na první boleslavský roh, kterému se Olomoučtí snadno ubránili. Ve 33. minutě Matějovský perfektní přihrávkou našel v soupeřově vápně Škodu, ale ten vhodný moment k zakončení prováhal.

Druhý poločas navázal na první herním tempem a neúprosností v osobních soubojích. Pět minut po změně stran po Matějovského pasu Malínského pokus o centr skončil na bližší tyči, od níž se odrazil mimo branku. Potom zahrozili Olomoučtí, jejich nebezpečný útok v 55. minutě zastavil Křapka na hranici vápna a o tři minuty později Zahradníčkův trestný kop odhlavičkoval Šimek. Boleslavským útočným pokusům scházela přesná koncovka. V 71. minutě Drchal utekl Poulolovi a jeho centr si Hubník srazil do vlastního gólmana.

V 82. minutě v hráčské strkanici na malém vápně Janoškův zákrok posoudil sudí Denev jako důvod k odpískání druhého pokutového kopu proti boleslavské brance. Gonzales proti Divišovi uspěl a vyrovnal na 1:1.

Boleslavští se ze všech sil tlačili k soupeřově brance. Největší šanci měli v 85. minutě po faulu Poulola těsně před olomouckou šestnáctkou, Budínský však trestný kop napálil do hráčské zdi. Tři přesčasové minuty na remíze, která je další nepříjemnou bodovou ztrátou pro Boleslav, nic nezměnily.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0)

FK Mladá Boleslav: Diviš – Douděra, Křapka, Šimek, Mazáň (46. Zmrhal) – Matějovský (71. Janošek), Dancák – Malínský (83. Budínský), Ladra, Preisler (60. Jakub Klíma) – Škoda (71. Drchal).

SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Hubník, Poulolo, Vepřek (74. Yunis) – Hála (74. Chytil), Gonzales (90. Zmrzlý), Greššák, Houska (46. Zahradníček), Daněk (90. Štěrba) – Nešpor.

Góly: 16. Ladra – 82. Gonzales (z pokutového kopu) ŽK: Matějovský, Dancák, Křapka, Janošek – Houska, Nešpor, Poulolo, Sladký. Rozhodčí: Denev – Hájek, Dohnálek.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace