Boleslav sesadila Plzeň z třetího místa

V Tipsport extralize nadále vévodí  Sparta a Třinec. Zvyšují náskok, před třetí Mladou Boleslaví má po 42. kole vedoucí Sparta o 11 bodů víc.

Mladoboleslavští si postup na třetí příčku vydřeli v duelu s  Plzní, která na tříbrankové manko po druhé třetině začala finišovat pozdě.  Teprve 63 vteřin před koncem třetí dvacetiminutovky snížil z power play Pour na 3:2, ale na vyrovnání už Západočechům nezbyl čas.

Zatímco o dvou víkendových kolech dominovali hosté, v  úterý si tři body ze soupeřových hřišť odvezly jen Brno z Č. Budějovic (4:2)  a Liberec, který v Litvínově  domácí Vervu deklasoval  6:1. Klíčem k úspěchu  Bílých Tygrů bylo důsledné pokrytí Hüblovy formace.

Nejvyšší vítězství zaznamenal  Třinec, který v prestižním zápase s Vítkovicemi vyhrál 7:1. Hostí z nedaleké Ostravy sice  po první třetině vedli 1:0 a to bylo od nich až do konce střetnutí vše.  Zvýšení hlasu třineckého trenéra Varadi  v kabině po prohrané dvacetiminutovce zabralo a v dalších dvou třetinách dominoval jen domácí tým.

V hradeckém utkání domácího Monfieldu proti zlínským Beranům se vyznamenal syn trenéra Růžičky, Vladimír. Vstřelil tři góly a tím ukončil patnácti zápasový půst. Byl to jeho druhý hattrick v extralize.  Z prvního hattricku se radoval před čtyřmi lety v dresu Chomutova proti brněnské Kometě.

Zmínky si zaslouží návrat výborného hokejisty  z bratrské trojice Zohornových, Tomáše, z KHL do extraligy. Po sedmi letech oblékl dres pardubického Dynama, jehož je odchovancem. Byl na  kluzišti hodně vidět, asistoval u dvou branek a přispěl tak k vítězství  týmu nad Olomoucí 5:2.

Zastaveni nad 42. kolem končíme pražským utkáním Sparty s Karlovými Vary.  Sparťanům v O2 aréně svědčí, jdou v ní od vítězství k vítězství, tentokrát 5:2.  Po krátké epizodě  v Č. Budějovicích se vrátil do týmu útočník Forman. Hrál v Horákově první řadě na místě chybějícího Sobotky. Do sestavy Pražanů, kteří bodují už v dvanáctém zápase v řadě, dobře zapadl  dlouholetý obránce Komety Němec.