Pouze Sparta a Třinec bodovaly naplno

Ze 40. a 41. víkendových kol v Tipsport extralize vyšly  stoprocentně  pouze nejlepší týmy, Sparta a Třinec. Jsou také  přesvědčivě na prvních dvou místech tabulky, třetí Plzeň ztrácí na vedoucí Spartu už 10 bodů.

V obou kolech nebylo vůbec tvrzí domácí hřiště. V pátek zvítězili hosté čtyřikrát a v neděli dokonce pětkrát. O nejpřekvapivější výsledek se postaraly poslední  Č. Budějovice, které po nájezdech zvítězily v Hradci 2:1. O dva dny později hradecké mužstvo složilo reparát v Ostravě, kde po nájezdech zdolalo Vítkovice 4:3.

Rozhodovalo se až v osmé sérii, kterou vítězně ukončil  Cingel.

Špatnou bilanci měla o víkendu  brněnská Kometa a nečekaně, po předchozích velmi dobrých výsledcích a Pardubice. Kometa  klesla až na deváté místo s 50 body, které má po vítězství  4:3 v Brně i desátý Litvínov.

Pozoruhodný gól padl  v pátek v Mladé Boleslavi. Za stavu  1:2  hrál domácí  tým v 60. minutě power  play. V obranném pásmu  karlovarského týmu puk chytil brankář  Filip Novotný. Nerozpakoval se dlouho a  dalekonosnou střelou jej poslal do opuštěné branky domácích!  Byla to „čistá střela“, zatímco  gólmanům Furchovi a Čiliakovi, kteří jsou v historii extraligy  vedeni jako autoři branek, byly tyto  připsány po předchozích tečích protihráčů.

Čtsa, ph.,