Komuniké z per rollam jednání Disciplinární komise ze dne 28. 1. 2021

Disciplinární komise projednala per rollam tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:LIGA

Juan Olivier Simo Kingue (1. FK Příbram) – ČK,

Martin Šejvl (FK Pardubice) – ČK.

Pozn. Hráč Juan Olivier Simo Kingue si svůj trest odpykal v utkání 16. kola FORTUNA:LIGY.

2.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:LIGA

Petr Bolek (MFK Karviná) – ČK.

3.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava).

5.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Slovan Liberec za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání proti FC Zbrojovka Brno.

6.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (nesportovní chování fanoušků spočívající v nevhodných a rasistických projevech fanoušků) v utkání proti FC Slovan Liberec.

Komentář předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Disciplinární komise na svém dnešním zasedání po vyhodnocení nahrávek a zprávy delegáta utkání došla k jednoznačnému závěru zahájit s Baníkem disciplinární řízení. Současně předpokládáme, že vzhledem k významně omezenému počtu osob, které se účastnily zápasu s Libercem, by měl klub snadno identifikovat člověka, který rasistický pokřik na libereckého hráče pronesl. Očekáváme proto v tuto chvíli vyjádření Baníku, na jehož základě bude disciplinární komise dále postupovat.“

7.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s hlavním trenérem klubu FC Slovan Liberec panem Pavlem Hoftychem za disciplinární přečin Porušení předpisu týkajícího se Celostátní ligové soutěže (porušení Protokolu opatření LFA v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19) v utkání proti FC Zbrojovka Brno.

8.Příští řádné zasedání DK LFA se uskuteční 4. 2. 2021 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA,