Další hvězdná jména pro Czech Indoor Gala

Už jen necelý týden zbývá do dalšího ročníku mezinárodního mítinku World Athletics Indoor Tour Czech Indoor Gala 2021. Ten se uskuteční ve středu 3. února a organizátoři odhalili jména dalších hvězd, které se v ostravské atletické hale představí.

Nejen z českého pohledu budou zajímavé závody na 400 metrů. V tom mužském se představí trojnásobný halový mistr světa i Evropy Pavel Maslák, kterého doplní i další členové naší reprezentační štafety Michal Desenský, Vít Müller a Patrik Šorm. Ze zahraničních závodníků by měli být našim čtvrtkařům největšími soupeři zejména portugalský národní rekordman a sedmý z mistrovství Evropy v Berlíně 2018 Ricardo dos Santos a zkušený Polák Karol Zalewski, který stojí za řadou štafetových úspěchů své reprezentace.  

Na ženské čtvrtce bude obhajovat loňské prvenství stříbrná z mistrovství Evropy do 22 let 2019 Lada Vondrová, která opanovala minulý ročník Czech Indoor Gala časem 52.25. V jejích silách je jistě i útok na rekord mítinku, který drží od roku 2017 výkonem 51.96 Zuzana Hejnová. „Do Ostravy se moc těším, protože v této době je každý závod se silnou zahraniční konkurencí super. Letošní první starty při Halové lize ve Stromovce mi napověděly, že se příprava povedla a mám šanci běhat kvalitní časy. V sobotu poběžím svou letošní první čtvrtku, abych byla už na Czech Indoor Gala rozzávoděná,“ vzkázala Vondrová. Cestu za obhajobou se jí pokusí znepříjemnit stříbrná z HME v Glasgow 2019 Belgičanka Cynthia Bolingo Mbongová, která se může pyšnit halovým národním rekordem své země 51.62, kterého dosáhla právě při svém stříbrném závodě na halovém evropském šampionátu. Na startu bude také zkušená Polka Patrycja Wyciszkiewiczová, která je stabilní členkou úspěšných štafet našich severních sousedů, se kterými získala již čtyři cenné kovy na nejrůznějších mezinárodních vrcholech.

Naši půlkaři se nacházejí ve slibné formě, a tu by rádi potvrdili i na Czech Indoor Gala. Bronzový z univerziády 2019 Lukáš Hodboď a čtvrtý z téhož závodu Filip Šnejdr budou však mít zdatné zahraniční rivaly ve stříbrném medailistovi z HME 2019 Britu Jamie Webbovi či úřadujícím evropském šampionovi kategorie do 22 let Mateuszi Borkowském z Polska.

V tyči žen nás budou reprezentovat stříbrná z ME do 22 let v Gävle Amálie Švábíková a osmá z HMS 2016 Romana Maláčová. Na svůj loňský primát se pokusí navázat slovinská rekordmanka Tina Šutejová, která před rokem vyrovnala výkonem 462 centimetrů rekord mítinku. Mezi favoritky musíme počítat také sedmou ženu posledního světového šampionátu v Dauhá a vítězku univerziády z roku 2017 Irynu Zhukovou z Běloruska.

Dálkařský český rekordman Radek Juška se utká s chorvatským šampionem Markem Čekem, jenž se také může pyšnit osobním rekordem přes osm metrů nebo rekordmanem mítinku v Nehvizdech Ukrajincem Jaroslavem Isačenkem. „V Ostravě je super sektor, na kterém se dá skákat daleko, takže se tam jako vždy těším. Letos to bude trošku zvláštní závod, když budou chybět diváci, kteří mu dodávají atmosféru. Můj letošní první start nedopadl podle mých představ, jelikož jsem dělal na rozběhu začátečnické chyby, což mě stálo pár centimetrů, tak doufám, že v Ostravě to bude mnohem lepší a konečně se trošku proletím,“ věří Juška.

Výškaře Marka Bahníka doplní například finalista olympiády v Riu Bulhar Tihomir Ivanov nebo bronzový medailista z ME do 22 let 2019 Polák Norbert Kobielski.

Letošní Czech Indoor Gala se bude muset obejít bez diváků. Lze jej však sledovat od 17 hodin v přímém přenosu na ČT sport, a ještě předtím prostřednictvím streamu na facebooku Česká atletika.

Petr Jelínek, Oddělení komunikace / Communications Department

ČAS,