O víkendu šest bodů jen pro Plzeň a Litvínov

Plný počet  šesti bodů za dvě vítězství v normální hrací době o  uplynulém víkendu získaly jen týmy Plzně a Litvínova.  Jen o bod méně  si připsaly Liberec a  vedoucí Sparta.  Jedinými mužstvy, které vyšly naprázdno byly Č. Budějovice a K. Vary, které v lednu ztratily někdejší glanc a  dotíraly na nejlepší týmy.

Zápasy 38. a 39. kola vesměs přinesly vyrovnané  boje,  šest  skončilo výsledkem 3:2 a tři 4:3. Atypické bylo střetnutí v Třinci, kde padlo 16 branek. Výsledek 9:7 může být běžný ve florbalu a nikoliv v hokeji. Obě mužstva  sázela  především na útok a když na obou stranách se nevyznamenali brankáři, v případě domácích to byli dokonce dva, Kacetl a Štěpánek, není divu, že byla taková branková úroda.

V Třinci to vůbec nevypadlo, že hraje  druhé mužstvo tabulky s posledním.  Českobudějovičtí hráči se pustili s nevídanou vervou do soupeře. Vedli 3:0, později 6:3 a ještě ve třetí třetině 7:5.  V závěru, jak je to pro Jihočechy typické, už byl jen útlum  s inkasem čtyř gólů v průběhu  12 minut. Poslední gól dali domácí do prázdné branky, když se Motor v power play snažil o srovnání skóre a tím o prodloužení.

Zaslouženého aplausu se dočkal v pátečním utkání v Plzni Milan Gulaš, který v dresu HC Škody sehrál už 600. utkání. A dva dny poté proslulý střelec rozhodl  v  Olomouci dvě minuty před koncem o vítězství týmu  4:3.