Záložník Sadílek ze Slovácka je Přihraj:Králem asistencí

Čtyřiadvacetiletý Lukáš Sadílek je v pořadí třetím Přihraj:Králem asistencí v letošní sezoně FORTUNA:LIGY. Záložník Slovácka v uplynulém období (11. – 15. kolo) zazářil a v pěti sledovaných zápasech si připsal hned čtyři asistence. Právem si tak dokráčel pro ocenění pro nejtvořivější hráče.

Slovácku se závěr podzimní části sezony vyvedl a na úspěšný konec roku navázalo i v prvním jarním zápase proti Karviné. Odchovanec moravského klubu přitom patří mezi hlavní tahouny týmu. Společně s plzeňským Pavlem Buchou se dělí o místo druhého nejproduktivnějšího hráče soutěže s devíti body za tři góly a šest asistencí. V probíhajícím ročníku zasáhl do všech patnácti zápasů.

Také díky jeho příspěvku a čtyřzápasové šňůře bez porážky se Slovácko v nekompletní tabulce vyšvihlo na čtvrté místo za Slavii, Jablonec a Spartu.

Mezi jedenáctým a patnáctým kolem Slovácko třikrát zvítězilo, pokaždé k tomu asistencí dopomohl Sadílek. Když vyšel v prosinci s asistencemi na prázdno, jeho tým nezvítězil – remíza v Liberci a prohry v Brně a proti Spartě.

Ofenzivní záložník zazářil hlavně před vánočními svátky, když dvěma asistencemi a gólem přispěl k vítězství Slovácka nad Plzní 4:0 a následně také v předvečer Štědrého dne přihrál na důležitý gól svého týmu v Boleslavi, kde Slovácko zvítězilo 3:2. Čtvrtou gólovou asistenci v daném období pak přidal v prvním jarním kole proti Karviné. Sadílkovi pomáhá, že je díky skvělé kopací technice častým rozehrávačem standardních situací, ze kterých se Slovácku daří skórovat.

Navíc dokázal své spoluhráče šestkrát vyslat do gólové šance a třináctkrát je najít v pokutovém území, pro ofenzivní činnost modro-bílých je klíčovým hráčem. V následujících pěti zápasech tak bude nastupovat se speciálním dresem Přihraj:Král asistencí a po skončení sezony bude jeho podepsaný dres vydražen. Výtěžek aukce poputuje na  Nadační fond Zelený život.

Více informací o statistice Přihraj:Král asistencí naleznete zde

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA