Plzeň stále v útlumu: v Příbrami 0:0

Úvodní jarní 15. kolo Fortuna:ligy v zimním  mrazivém počasí moc dobrého fotbalu nepřineslo. Však také, s vyjímkou pátečního střetnutí Teplic s Jabloncem 0:5,  padalo málo gólů. V  Opavě, v Příbrami a v Ostravě nepadl ani jediný.

V Příbrami se  plzeňské Viktorii naskytla možnost vyhrát aspoň 1:0, neboť dostala po faulu Soldáta tři minuty před koncem výhodu pokutového kopu, ale na nerovném terénu Čermák ani netrefil branku. Nejenže Viktoria přišla o další body má ze zápasu i zraněné Hejdu a Limberského, kteří ji budou v příštím zápase scházet.  Týmu však nejvíc chybí sebevědomí, útlum v  herních činnostech, zejména produktivita, je příliš zjevná.

Další dva bezbrankové zápasy byly na severní Moravě. Po málo rušném a podprůměrném duelu Opava – Zlín  mělo utkání Ostravy se Spartou jiné grády. I v krutém 13stupňovém mrazu to byla tvrdá bitva o každý míč. Baník měl k vítězství blíž, ale obrana, včetně mladíků  Plechatého a 17letého Vitíka odolala. Sparta se vůbec  v koncovce neprosadila,  vážnější nebezpečí pro branku domácích byla hlavička Juliše končící nad břevnem.

A remízami,  tentokrát 1:1,  skončila utkání í Liberec – Bohemians a Mladá Boleslav – Brno.  Za  mírného sněžení  byl  liberecký Slovan  víc než hodinu lepší a také po zásluze vedl. Pražané však vydrželi se silami až do konce. A když po skrumáži  v 70. minutě  Pulkráb vyrovnal, museli  domácí  vynaložit hodně úsilí, aby neztratili všechny body.

Mladá  Boleslav  pod  vedením trenéra Jarolíma nezáří. Nakonec  jí remízu vybojoval nejstarší hráč na hřišti 39letý  Matějovský, který hrál první zápas po dlouhé  rekonvalescenci z těžké operace.

Po  pětigólovém představení suverénného Jablonce  v Teplicích, které poprvé pod novým trenérem Kučerou selhaly, padlo nejvíc gólů v  pražském Edenu. Slávisté po karanténě a bez přípravného zápasu  dlouho nemohli  najít správné tempo. Hodně jí pomohly dvě penalty, po nichž  přebila vedení Olomouce a šla do druhého poločasu s náskokem jednoho gólu. Po přestávce měla dost šancí, její vítězství  mohlo být vyšší než 3:1. Diskuse byly po utkání hlavně o první penaltě. Než došlo k faulu na Kuchtu se měl slávistický útočník dotknout míče rukou!

Nedaleko od Edenu v sobotu odpoledne  ve vršovickém  Ďolíčku poprvé   „domácí“ Pardubice prohrály. Českobudějovickým narostla  po proměněné penaltě křídla a nic  Dynamu nedovolili a  ještě před koncem z brejku vstřelili druhý gól.

Poměrem 2:0 skončil i zápas  v Uherském Hradišti.  I zde sehrál proměněný pokutový kop důležitou roli. Po něm se v 51. minutě  Slovácko ujalo vedení  a po dalších sedmi minutách  Kliment pečetil vítězství.  Karvinští neměli až do konce utkání vyloženou šanci, aby zdramatizovali utkání