Hokejisté Třince přerušili dlouhý půst

Deset zápasů v řadě hokejisté v Tipsport extralize jen paběrkovali. Po sérii nezdarů teprve v pátek na domácím hřišti ve Werk aréně se mohli radovat z vítězství za tři body. K vítězství 3:1 nad Hradcem Králové ji stačila druhá třetina. V této části hry padly všechny branky.

Nejdále se v 35. kole bojovalo v Pardubicích, kde Dynamo gólem Mikuše v 65. minutě, tedy v  poslední minutě prodloužení, zdolalo Mladou Boleslav. Tým z města automobilů v poslední době  ze všech týmů vynikal stálou výkonností a proto také postoupil na druhé místo  za Spartu.

Pražané tím, že Boleslav si odvezla z Pardubic jen bod, zvýšili svůj náskok na čtyři body, neboť zvítězila v Litvínově po vyrovnaném boji nad  Vervou 5:3. Své vítězství pečetila až v závěru utkání  po krajně nevydařené power- play domácích gólem do prázdné branky.

Po sérii prohraných zápasů se vzchopily Karlovy Vary. Jejich vítězství 5:1nad Zlínem bylo ze všech zápasů pátečního kola nejpřesvědčivější.