Smlouvu stvrdil Blümel hattrickem!

V novém roce se dostává do tempa Tipsport extraliga. Zápas  stíhá zápas, hraje se třikrát v týdnu. Po 32. kole, prvním v roce 2021, v němž nevyužily výhodu domácího hřiště Sparta proti  Liberci, Mladá Boleslav se Zlínem a Plzeň s Třincem, v úterý se hrálo šest zápasů odložených z období, kdy koronavirus dal extralize stopku.

Pozoruhodností  dohrávek byl hattrick  Matěje Blümela, syna bývalého vynikajícího rozhodčího, v utkání  Pardubic s Mladou Boleslaví. A bylo to v  den, kdy útočník podepsal pardubickému klubu smlouvu na další tři roky! Tři Blümelovy góly však k vítězství Dynama nevedly, po nájezdech podlehlo 4:5.

Dokonalá odveta  se podařila Plzni, která o den později v odloženém zápase ze 6. kola deklasovala Třinec 5:0 především zásluhou  Straky, autora  tří gólů.  Těžil hlavně z dobré spolupráce s Vampolou, při značné plzeňské marodce uvolněného ze Slavie.

Hodně  si bodově v posledních třech zápasech polepšila brněnská Kometa.  Vyhrála je vždy 3:0, v  úterý tímto poměrem vyhrála i ve Zlíně.  Naprosté spolehnutí  měl brněnský tým v brankáři Vejmelkovi. Zatím se ani jeden brankář v extralize nemůže pochlubit třemi nulami v řadě.

Pořádná gólová  přestřelka se odehrála na karlovarském ledě. Padlo zde  10 gólů, z toho  šest do sítě  domácího brankáře Novotného. Mimořádnou mušku měl litvínovský obránce Štich, který vstřelil dvě branky!

3.1.2021 HCSpara Bil tygři Liberec 1:3 photo y CPA

Po třech porážkách se vzchopila Sparta a celkem hladce zdolala Hradec Králové 3:0. Trenér hostí Růžička, který je vždy na Spartu nažhavený, po utkání  neskrýval zklamání. Však to také  jeho svěřenci  schytali po zápase v kabině. A  Růžička se dovede rozpálit.

Po dvou vítězstvích prohrály  poslední Č. Budějovice v  Olomouci po prodloužení 2:3 a dvěma vítězstvími na začátku nového roku se uvedl Liberec. Po utkání  v Praze se Spartou bodoval naplno a Ostravě proti Vítkovicím, kde vstřelil navíc jeden gól 4:1.

Čtsa, ph., foto: www.sportovnizurnal.cz