Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 8. 10. 2020

Disciplinární komise projednala tyto případy:

 

 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči:

 

            FORTUNA:LIGA

 • Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno) – ČK po 2xŽK.

Hráč si svůj trest odpykal v utkání MOL Cupu.

 

 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání funkcionáři:

 

            FORTUNA:LIGA

 • Radoslav Látal (SK Sigma Olomouc) – ČK po 2xŽK.

 

 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráčům:

 

            FORTUNA:LIGA

 • Jan Kalabiška (1. FC Slovácko) – ČK.

Hráč si jedno utkání ze svého trestu odpykal v utkání MOL Cupu.

 

            FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

 • Daniel Souček (FK Dukla Praha) – ČK.

 

 1. Disciplinární komise potrestala sportovního manažera klubu 1. FC Slovácko pana Veliče Šumulikovskiho za nesportovní chování (pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování na adresu rozhodčího) v utkání proti FK Pardubice peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun a zákazem výkonu všech funkcí na 6 soutěžní utkání. Pan Veliče Šumulikovski si jedno utkání ze svého trestu odpykal v utkání MOL Cupu.

 

 1. Disciplinární komise potrestala klub FC FASTAV Zlín za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti SK Sigma Olomouc peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

 

 1. Disciplinární komise potrestala klub SK Sigma Olomouc za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a poškození zařízení stadionu) v utkání proti FC FASTAV Zlín peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

 

 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FC Slovácko za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) a za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání proti FK Pardubice.

 

 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Pardubice za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání proti 1. FC Slovácko.

 

 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a výtržnosti fanoušků) v utkání proti SK Slavia Praha.

 

 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Jablonec.

 

 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) a za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání proti FC FASTAV Zlín.

 

 1. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem MFK Chrudim za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání proti FK Varnsdorf.

 

 1. Příští řádné zasedání DK LFA se uskuteční 16. 10. 2020 od 14 hodin v Praze.

 

Štěpán Hanuš

Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE