V Moskvě na závěr vítězství nad Švédy

Dobrý konec, kterým bylo vítězství nad Švédy si naši hokejisté  aspoň napravili  reputaci po prohrách s Finy a Rusy. Nicméně v turnaji Channel One Cup skončili  při stejném počtu tří bodů s Finy čtvrtí. Rozhodl výsledek ve vzájemném utkání.

Náš tým, se šesti nováčky a v nezvyklém složení  některých obranných i útočných formací, byl horší jedině v utkání s Rusy. Zato  o lepší výsledek proti Finům se připravil  nevyužitím dobrých brankových příležitostí, zejména to bylo zjevné při přesilovkách. Proto po čtyřech předchozích vítězství  s Finskem, tentokrát v Moskvě přišla porážka.

Naopak v zápase se Švédskem, s neobvyklým  ranním začátkem od 9:00 hodin,  se našim dařily rychlé útočné výpady s přesnou  koncovkou. Je však třeba zdůraznit, že soupeř jim ve svém obranném pásmu hodně dovolil. Ve druhé třetině nečekaně rychle nastal zvrat se třemi góly ve švédské síti.  Potěšilo, že branky stříleli nováčci Blümel, Gazda a Pýcha a prvního  gólu v reprezentaci se dočkal Lenc. Náš tým inkasoval pouze jednou, zásluhu má brankář Hrubec, který ze tří našich brankářů, kteří se  představili v turnaji, působil nejlepším dojmem.

Čtsa, ph.,