Plzeň hraje od zdi ke zdi, se Slováckem 0:4!

Po vítězství nad Teplicemi 7:0 se zdálo, že plzeňští fotbalisté se dostali z herní mizérie a že to potvrdí v dalším utkání Fortuna: ligy v  Uherském Hradišti proti Slovácku. Stal se pravý opak. Viktoria podlehla 0:4 a to byl jediný překvapující výsledek 11. kola.

Samozřejmě po tomto debaklu se opět vyrojily informace, že trenér Gula, bez ohledu na poslední utkání podzimu se Slavií, v  Plzni končí.  Počkáme si tedy na středu, jak to bude opravdu. 

Slávisté pojedou do  západočeské metropole po nepřesvědčivém vítězství ve vršovickém derby. Bohemians za stavu 2:1 v Edenu domácím pořádně zatápěli. Vyskytly se názory, že několik dní karantény slávistů nakonec nepotvrzené nákazy korononavirem  a  odloženého zápasu ve Zlíně narušily regulérnost soutěže. Slávisté měli několik dní odpočinku, na rozdíl od hráčů Bohemians, navíc.

Po neděli má Slavie před Spartou opět bodový náskok. To protože Sparta nemohla odjet do Opavy, kde se její hráči už téměř týden potýkají s epidemií a neodehrají ani středeční zápas v Praze s Bohemians.

Kromě  přesvědčivého vítězství Slovácka  také v Liberci bylo nakonec všechno jasné. Mladá Boleslav inkasovala tři góly, stejně jako před čtyřmi dny na domácím hřišti s Ostravou. S příchodem trenéra Jarolíma zatím se herní  projev nelepší a hlavně chybí kvalitní ofenzíva a tím i branky.

Ostatní zápasy 11. kola byly vyrovnané,  jednobrankový rozdíl vedle vršovického derby byl i po vítězství Jablonce nad Č. Budějovicemi, Teplic nad Brnem a stále se lepšící Karviná v Příbrami.

Dělbou bodů se  rozešly Pardubice se Zlínem v bezbrankovém střetnutí a Ostrava s Olomoucí po výsledku 1:1. Tímto skóre  pro olomoucký tým skončilo páté utkání v řadě! Tentokrát Hanáky o vítězství připravilo diskutabilní rozhodnutí sudího Hrubeše. Po střetu  Gonzálese s Holzerem, rameno na rameno, se kopala penalta a z ní Azevedo vyrovnal.

Čtsa, ph., foto: www.fcviktoria.cz