Sedm gólů Plzně Teplicím – rekordní skóre!

Po čtyřech nevydařených zápasech, kdy byl před vyhazovem trenér Guĺa , po úterním zápasem v němž, Viktoria rozdrtila Teplice 7:0, rekordním vítězstvím v tom to ročníku Fortuna: ligy, zavlála v  západočeském klubu dobrá nálada. Ovšem je otázka, zda  vydrží  v závěru první části soutěže po zápasech  se Slováckem a Slavií.

Ve 12. kole až na vítězství  Ostravy v  Mladé Boleslavi 1:3, měla jasně navrch domácí mužstva. Dokazuje to jejich pět vítězství. Druhý tříbodový zisk patří Brnu, pod novým  trenérem, bývalým hráčem Zbrojovky a Slavie Dostálkem, se dočkalo výhry 2:1.

Zápas s dramatickým závěrem se odehrál v Karviné.  Po gólu Doležala v 84. minutě vedl Jablonec  2:0, ale v posledních třech minutách doslova řádil Haša a dvěma góly  se zasloužil o remízu.

Rušno bylo v olomoucké šatně po remíze 1:1 s Č. Budějovicemi. Trenér Látal si nebral servítky, velice důrazně vyčítal hráčům laxnost , kterou dopustili hostím, hrajících od 34. minuty bez vyloučeného Talověrova, vyrovnat. Byl to už čtvrtý nerozhodný výsledek Sigmy v řadě.

Trenér Bohemians Klusáček, který nedávno laboroval s koronavirem, měl po návratu k mužstvu radost z vítězství nad  Příbramí. Potěšil ho 18letý Vojtěch Novák, který se důrazným průnikem před branku hostí a povedenou střelou zasloužil o druhý, vítězný gól.

Při neočekavané  kalvárii s pozitivními testy u devíti fotbalistů Slavie, kteří jsou nyní v karanténě a jejich zápas ve Zlíně byl odložen, mohla Sparta snížit náskok rivala z Edenu. A také to využila, zdolala Pardubice 2:0, ale v závěru přišla o vyloučeného Krejčího mladšího. Svůj nesporný fotbalový talent kazí neurvalými zákroky, jakým byl ve středu na Solila. Hosté na Letné hráli dobrou roli, ve druhém poločasu za stavu 1:0 měli tři vyložené šance. Výtečného Nitu, ale nepřekonali  a naopak tři minuty před závěrečným hvizdem starší z bratrů Čelůstka  hlavou po kopu z rohu pečetil výhru Sparty.

S koronavirem také zápasí v opavském mužstvu.  A nabízí se  otázka, proč nebyl také odložen jeho zápas s Libercem, který  porazil značně oslabeného soupeře 2:0. Nedivíme se rozpoložení trenéra slezského  týmu Kováče.