Zajímavé výsledky kol Tipsport extraligy!

Souboj posledních:  3:2  pro Pardubice.

V úterním 22. kole Tipsport extragy došlo k souboji posledních mužstev. Pardubice využily domácího prostředí a zdolaly  Č. Budějovice 3:2 po prodloužení.

V  Pardubicích v první třetině   dali dva góly domácí, ve druhé naopak totéž hosté a po bezbrankové třetí dvacetiminutovce rozhodl o vítězství Dynama v 63. minutě Blümel. Vítězstvím už Pardubice bodově dostihly Litvínov, kterému se na domácím ledě stále nedaří,  a podlehl v pohodě hrající Mladé Boleslavi 2:4.

Středem pozornosti však byly souboje mužstev z první poloviny tabulky, především  zápasy Třince se Spartou a  Liberce s Plzní. V třineckém střetnutí byl hodně vidět bývalý hráč  Pražanů  Petr Vrána. V současné době kapitán Ocelářů se na své někdejší spoluhráče  vytáhl.  Po nahrávce Hrňovi na druhou branku  vstřelil čtvrtý gól, kterým za stavu 3:2 při oslabení utnul úsilí Sparty o vyrovnání.

Do třetice všeho špatného platí pro liberecké Bílé Tygry, kteří poslední tři utkání doma prohráli celkovým skóre  3 :11. Tentokrát aspoň vstřelili tři góly, ale na kompaktní s velkým zápalem hrající Plzní to bylo málo. Po první třetině, kterou domácí vyhráli 2:1, se hrálo jen podle not hostí. Jejich předností bylo, že úder na Kváčovu branku vedl nejen první útok Gulaš, Mertl, Suchý, ale rovnoměrně i zbývající tři útočné řady a navíc dobře podporovány obránci.Výsledek 3:6 je pro Liberec ještě lichotivý.

Po vítězství 3:1 v Olomouci pronikly na třetí místo Karlovy Vary. V restartu soutěže získaly po Třinci nejvíc bodů, v dalším průběhu bude zajímavé, kdy zaútočí na druhou Plzeň, která má o dva zápasy odehráno víc.

Za  prohry se Spartou a Třincem se v domácím prostředí rehabilitoval  hradecký Mountfield  přesvědčivým vítězstvím nad Kometou 6:2. Mužem utkání byl Smoleňák, autor dvou gólů a jedné asistence.

Karlovy Vary postoupily na čtvrté místo.

Po sobotním vítězství  Plzně  nad Vítkovicemi 6:3 byly ve všech šesti zápasech 22. kola Tipsport extraligy těsné výsledky.  Až na vítězství  Olomouce v Č. Budějovicích 4:2, končily zápasy rozdílem jedné branky.

Typický výsledek byl 3:2. Tímto poměrem  vítězilo  Brno nad Libercem, Mladá Boleslav nad Pardubicemi a Litvínov v Praze nad Spartou po nájezdech. Sparťané vystříleli prach už v prvních šesti minutách, kdy dali dvě branky a pak už  nic. Neuspěli v samostatných  nájezdech, v nichž rozhodl po sedmé sérii o vítězství Severočechů Válek.

Třinec po vyrovnaném boji zdolal, stejně jako v Hradci Králové, Mountfield, tentokrát těsně 2:1. Musel v posledních minutách čelit velkému náporu hostí, ale přečkal i jejich power play. Oceláři zůstávají v čele soutěže, a poněvadž  mají podstatně méně odehraných zápasů než týmy z první poloviny tabulky, je zřejmé, že si udrží delší dobu první místo.

Štikou soutěže jsou Karlovy Vary. Brzy se vzpamatovaly po výjimečném výpadku  4:11 v Olomouci a zase pokračují vítězně. Po vítězství v obou víkendových zápasech se vyhouply v tabulce na čtvrté místo. A protože mají odehráno o dva případně o tři zápasy méně než Plzeň a Sparta, mohly by se po dohrávkách  probojovat až za vedoucí Třinec.

Zmínky si zaslouží skvělý závěr karlovarských hokejistů  v závěru třetí třetiny. Ještě do 50. minuty vedl Zlín 4:2, ale pak inkasovali tři góly! Vítězný gól hostí dal v poslední minutě Zábranský.

Rekordních 50 gólů v extralize!

S přibývajícím počtem zápasů v Tipsport  extralize přibývá i gólů . Právě 24: kolo je toho pádným důkazem. Padlo v něm 50 branek, což je od začátku soutěže rekord.

Ojedinělé také v tomto kole byli tři střelci, kteří se mohli pochlubit hattrickem. Byli to pardubický Mandát v zápase s Vítkovicemi, plzeňský Přikryl proti Zlínu  a Rakušan Schneider z brněnské Komety přispěl třemi góly k porážce1:5 hradeckého Mountfieldu. A další dva góly Komety přidal další cizinec, Američan Mueller.

Ze sedmi jen dvakrát vítězili hosté. Sparta porazila jasně České  Budějovice  5:1 a týmž poměrem překvapily Pardubice vítězstvím v Ostravě. A právě v těchto zápasech se ukázalo, co pro mužstvo znamenají výborní střelci. Už zmiňovaný Mandát a proti českobudějovickému týmu excelovali  Horák a Sobotka, kteří vstřelili po dvou brankách. Sobotka znova ukázal jak je pro Spartu užitečný.

Nejrušnější se zvraty byly zápasy  Plzně se Zlínem a K. Vary s Libercem. Plzeň vedla už 6:0, pak 7:3 a po vyhrané poslední třetině Zlína to skončilo 7:5. A to je druhé nejvyšší skóre od začátku soutěže. Pouze v utkání Ml. Boleslavi s K. Vary padlo víc gólů – 11:4.

Mat v posledních sedmi tazích, řečeno šachistickou terminologií, dostal Liberec v Karlových Varech. Bílí Tygři vyhráli první dvě třetiny a ještě sedm minut před koncem třetí třetiny vedli 3:1. Ale pak inkasoval jejich brankář Kváča tři góly a karlovarští hráči se radovali z vítězství 4:3, po kterém zůstali na třetím místě.