Slavia v derby na Letné excelovala!

S velkým zájmem očekávané derby  pražských „S“ v 10. kole Fortuna:ligy skončilo na Letné přesvědčivým vítězstvím Slavie 3:0, která v čele tabulky zvýšila svůj náskok před Spartou o pět bodů.

Sparťané podle statistik své odvěké rivaly neporazili už ve 12 soutěžních zápasech. A v neděli na Letné,  pokazili co se dalo. Začalo to ve 29. minutě, kdy  Juliš neproměnil pokutový kop za sražení  Krejčího I. brankářem Kolářem.  O tři minuty později to pokračovalo tím, že po kopu z rohu tři sparťané neuhlídali  Simu, který ve 40. minutě  přidal druhý gól, když Hanousek  „zapomněl“ na své obranné úkoly. Do třetice  všeho nejhoršího Spartu položila zpětná  přihrávka Dočkala, kterou zachytil Lingr a střelou za velkým vápnem překonal brankáře Nitu – 0:3!

Ovšem nejen dokonalé využívání soupeřových chyb bylo předností Slavie.  Téměř u všeho  rychlým startem na míč byli její hráči dřív než sparťané, vyhrávali mnohem víc soubojů, přesnou  kombinací se poměrně snadno dostávali do útočných akcí a hlavně, až na jediné nedorozumění Kúdely s Kolářem vedoucí k  penaltě, také dobře bránili. Ve druhém poločase se Sparta ani nedostala k vážnějšímu ohrožení soupeřovy branky.

Slavie se na derby a předtím na Hapoel v Evropské lize dobře připravila. Trenér Trpišovský v  ligovém zápase s Brnem nechal odpočívat opory a  vyplatilo se mu to. Na Letné se Slavia  představila jako kompaktní tým, v němž vedle zkušených hráčů rostou  každým zápasem Zima, Lingr a zejména 19letý  Sima,  který v sedmi zápasech dal sedm gólů.

Naproti tomu Sparta  byla značně nesourodá. Dočkal a Juliš, kteří měli být údernou silou toho, dost zkazili a byli ve druhém poločase střídáni. Nejlepší ligový střelec Juliš se po neproměněné penaltě jakoby ze hřiště vytratil. Ani četné změny  po změně stran, kdy  dostal šanci i nedávno zraněný Karlsson, nevedly  proti sebevědomé Slavii k  úspěchu.

Trenér Sparty Václav Kotal, Ladislav Krejčí po utkání:

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, Ondřej Kolář, Ondřej Lingr po utkání:

Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Branky: 32. a 40. Sima, 53. Lingr. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Horák – Franěk (video). ŽK: Ladislav Krejčí II, Pavelka, Souček – Kúdela, Vlček (vedoucí týmu), Traoré. Bez diváků.

Sparta: Nita – Pavelka, Čelůstka, Hancko – Vindheim, Trávník (59. Souček), Ladislav Krejčí II, Ladislav Krejčí I (78. Plavšič), Hanousek (46. Karlsson) – Dočkal (78. Karabec), Juliš (86. Minčev). Trenér: Kotal.

Slavia: Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil – Ševčík (89. Stanciu), Holeš – Sima (89. Tecl), Lingr (64. Traoré), Olayinka (77. Provod) – Kuchta (77. Musa). Trenér: Trpišovský.