Slavie nebude hrát na remízu!

Slavia hraje ve čtvrtek 3. prosince od 21:00 hod. doma o jistotu postupu do jarní části Evropské ligy. „Mám radost, že se nám v pohárech daří už třetí sezonu po sobě,“ říká před odvetou s Beerševou trenér Jindřich Trpišovský.

Kluci nedokonalosti nahrazují bojovností

Slavia si může už jedno kolo před koncem základní skupiny zajistit postup do vyřazovací části. „Samozřejmě mám radost, že se nám v pohárech daří už třetí sezonu po sobě. Teď už je to s jiným týmem, než když jsem nastoupil. Minulý týden jsem koukal na zápas se Sevillou, který jsme tady hráli, a ta obměna týmu je obrovská. Letos nám nalosovali špičkový bundesligový a francouzský tým a my máme kolo před koncem šanci postoupit, takže si toho moc vážím. Ještě v kombinaci s tím, že jsou v základní sestavě velmi mladí hráči, jako Zima, Sima, Oscar, Lingr. Je tu spousta kluků, kteří jsou ve věku okolo dvaceti let, je to jejich první rok mezinárodního fotbalu i první sezona ve Slavii. Jsem moc rád, že je tým konkurenceschopný i s týmy, se kterými se momentálně potkáváme. Naše hra ještě není dokonalá, ale jsem rád, že kluci ty nedokonalosti nahrazují entusiasmem, bojovností a nasazením. Moc si vážím toho, že navazují na ty dvě sezony před tím, kterou tady odehráli hráči, kteří už jsou dneska pryč, a tihle kluci jsou schopni jít v jejich šlépějích,“ řekl Trpišovský.

Čeká nás zápas, který chceme vyhrát

Sešívaným stačí k postupu do vyřazovací fáze pouze jeden bod. „Na to vůbec nesmíme koukat. Ve čtvrtek nás čeká zápas, který chceme vyhrát, musíme hrát tak, jak jsme zvyklí. Myslím si, že nejsme tým, který umí nebo chce hrát na remízu. Kdybychom něco měnili, tak by to pro nás nebylo dobré. Myslím, že to je stejná situace jako před dvěma lety s Petrohradem, ale to byl poslední zápas. My do toho zápasu musíme vstoupit aktivně a ohrožovat branku, protože čím víc gólů dáme, tím to pro soupeře bude těžší,“ dodal Trpišovský.

Od prvního zápasu s Beerševou uběhl už více než měsíc. „Byl to první zápas ve skupině a týmy jsou teď v jiném rozpoložení, než byly tenkrát. Hra Beerševy je pořád stejná, ať to bylo v Nice, Leverkusenu nebo v domácí soutěži. Jejich největší zbraní jsou rychlé protiútoky, hrají ze zataženého bloku. Myslím, že to bude stejné jako první zápas,“ doplnil Trpišovský.

V pátek slaví narozeniny asistent trenéra Jaroslav Köstl. „Doufám, že dáme Jardovi dárek k narozeninám, ale oslavy žádné nebudou, protože nás v neděli čeká derby venku. Máme ve čtyřech dnech dva těžké zápasy a pak nás bude čekat zápas v Leverkusenu, kde se chceme dobře prezentovat. Na oslavy teď není čas, musíme to nechat na vánoční svátky,“ informoval Trpišovský.

Skoro vždycky hrajeme do plné obrany

Trenéru Jindřichovi Trpišovskému se podařilo v této sezoně úspěšně přeměnit obvyklé pozice některých hráčů. „Před časem jsme začali v lize s nějakým stylem, který tady moc nebyl. V naší typologii hráči pasují do trochu jiných pozic, než hráli v předchozích klubech, protože hrajeme jiným stylem. Taky nás skoro vždycky čekají zápasy, kdy hrajeme do plné obrany. Nároky na hráče jsou tady vysoké a někdy se styl hráče hodí na jiný post. Někdy je to o tom využít hráče jako v případě Tomáše Holeše, když nám chyběla šestka a on se tam hodil nejvíc. I jemu to vyhovuje, říkal, že je škoda, že tam nehrál už dřív. Někdy je to i z nouze ctnost, když nám odešel Vláďa Coufal, který byl jediný pravý obránce, takže jsme tam zkusili dát Lukáše Masopusta. A Sima, který přišel jako útočník, zase v tu dobu nastoupil jako křídlo. Jemu se hraje lépe na volném prostoru. Většinou je to souběh okolností, ale vždy rozhodují dispozice hráčů. Ne každý lze předělat a je to vždy o tom, jak to hráč přijme, ne každý má chuť se nechat předělat. Zatím nám to vychází a doufám, že to tak bude i nadále,“ zhodnotil do důležitého zápasu Trpišovský.

Testy na COVID vyšly ve středu všem hráčům negativní, tým ale bohužel ještě zcela kompletní nebude. „Bohužel se budeme muset obejít bez tří hráčů. K dispozici nebudou Tomáš Malínský, David Hovorka a Ladislav Takács. Zbytek se už dal dohromady po tom programu i po potížích, které měli, takže doufám, že zbytek kádru bude zítra k dispozici,“ informoval Trpišovský.

Čtsa, zdroj: www.slavia.cz

Foto: www.sportovnizurnal.cz