Slávisté Brno podcenili – 1:1!

Poslední zápas 9. kola Fortuna:ligy a pořádné překvapení. Slavia v neděli večer  ztratila krátce před koncem jednogólový náskok a jen remizovala s Brnem 1:1. Zdá se, že nováčci mají na Slavii spadeno, stejným výsledkem jejich utkání s Pardubicemi.

Nabízí se otázka, zda trenér Trpišovský nepodcenil brněnský tým, když ve srovnání se zápasem v Lillle udělal v základní sestavě sedm korekur a dal šanci i 17letému Juráskovi. Značně pozměněný tým  nebyl schopný dát v prvním poločase gól, nejednou dal vyniknout brněnskému brankáři Floderovi. Naopak mohl už ve 4. minutě inkasovat. Střela uniknuvšího Fouska orazítkovala tyč Kolářovy branky.

Po přestávce se zdálo, že pět  změn povede k úspěchu, zejména po gólu Slavie v 69. minutě. Nestalo se tak. Slávisté zahazovali šance, zejména Musa  a Olayinka. Nakonec na to doplatili. Po ojedinělém brejků hostí vyrazil prudkou střelu Stěpanovského, Kolář na roh a po něm nehlídaný Šural vyrovnal.. Bylo  to po jediném rohu, který hosté zahrávali ve druhém poločase! Zato slávisté z 12 rohů nedokázali nic.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský, Matěj Juránek po utkání:

Trenér Brna Miroslav Machálek, Jakub Šural po utkání:

Zaváhání Slavie nahrálo Spartě, která v Teplicích, kde  má “ nůž na krku “ trenér Hejkal, vyhrála zaslouženě po značné převaze 1:0. Nyní už má na vedoucí Slavii jen dvoubodovou ztrátu. A pikantní  je, že už v neděli dojde k souboji velkých rivalů na Letné.

Vítězství  Sparty mohlo být  výraznější, především v prvním poločase, kdy nedovolila domácím vystřelit na Nitovu branku, neproměnila tři vyložené šance. Ovšem je také nutno zdůraznit, že  gólman Němeček, náhradník za zraněného Grigara, se překonával.

Teprve ve druhém poločase začali být tepličtí fotbalisté aktivnější, ale jejich útočné akce většinou končily u dobře bránících obránců i záložníků hostí. Jejich obranu dobře dirigoval  Čelůstka, který dokonale nahradil zraněného  Hancka. A jak je stále důležitý pro letenský tým kapitán Dočkal se ukázalo v 65. minutě. Po výkopu Niti odehrál míč Karlsson na Dočkala, který s přehledem mezi dvěma obránci nahrál přesně Julišovi. Ligový kanonýr snadno skóroval do odkryté branky. Snaha domácích o vyrovnání vyzněla naprázdno, nicméně tři minuty před koncem po akci Moulise mohl  dát gól Žitný. Na „malém vápně“ vystřelil z otočky a míč těsně letěl nad břevnem. Jinak střelba domácích byla žalostná,  všech pět pokusů  skončilo mimo branku.

Trenér Teplic Stanislav Hejkal po utkání:

Trenér Sparty Václav Kotal, Lukáš Juliš po utkání:

Plzeň po vítězství nad Spartou je na soupeřových hřištích kouzla zbavená. Po prohře ve Zlíně 0:1 nevstřelila gól ani v Č. Budějovicích, kde se musela spokojit s  bezbrankovou remízou. Z obrovské převahy  nebylo nic. Ani po 16 rohových kopů, vážně  neohrozili hosté branku domácích, v níž zkušeného veterána  Drobného zastoupil Vorel. Špatným vysvědčením pro plzeňské útočníky a záložníky je, že nejvíc ohrozil soupeřovu branku obránce Limberský. Domácí Dynamo  bylo nakonec spokojeno s  dělbou bodů, soustředilo se na obranu. A jenom jednou vážně  ohrozilo plzeňskou branku, už v 6. minutě míč vyražený Hruškou  poslal Javorek vedle  opuštěné branky.

Trenér D. České Budějovice David Horejš po utkání:

Trenér Plzně Adrian Gul’a po utkání:

Kapitolou samou pro sebe je na našich hřištích nevídané gesto karvinského  útočníka Papadopoluse. Za stavu 2:0 pro hostující Zlín  se ocitl míč z  kopačky karvinského  Guby v síti. Nejdřív rozhodčí Orel, ještě po konzultaci s videorozhodčím, gól uznal. Avšak poté  branku odvolal, když Papadopolus přiznal, že hlavičkou přihrával Gubovi  z ofsajdu!

Nejvíc gólů padlo v Uherském Hradišti. Domácí  Slovácko o vítězství rozhodlo už v první půlhodině. V ní padly všechny čtyři góly. Za za stavu 3:0 snižoval nejnebezpečnější střelec Opavy  Holík. Byl to poklidný  zápas,  v němž  Slovácko se po změně stran příliš do útoku nehnalo, pokud se dostalo do šancí byl vždy na místě brankář Fendrich. Oboustranně se hrálo velmi slušně , jedinou žlutou kartu obdržel opavský Didiba. To bylo nejméně ze všech sedmi zápasů 9. kola.

Prvního vítězství se dočkala  poslední Příbram. Po prohraném prvním poločase  0:1 se vzchopila. Častěji se jí dařilo přehrávat, uprostřed hřiště a důrazněji utočit. Mezi   64. -76. minutou dvěma góly se  domácím podařil zvrat. Důležitý pro další průběh zápasu byl vyrovnávací gól  útočníka Voltra. Byl to jeho zdařilý návrat, neboťdelší dobu laboroval se zraněním.

Třetí tým soutěže, Olomouc, nebude ráda vzpomínat na závěr zápas ve vršovickém Ďolíčku, úspěšném“ domácím hřišti“ Pardubic.  Po gólu Nešpora z pokutového kopu v 62. minutě držela Sigma soupeře v šachu a mnohé nasvědčovalo, že si odveze tři  body. Proti tomu však byl útočník Huf, který v průběhu druhého poločasu vystřídal Černého. Hufova střela v páté, poslední minutě nastavení, skončila v síti nereagujícího Mandouse. A rozhodčí odpískal konec!

Bohužel radost z restartu soutěže tentokrát zase kalí problémy s koronavirem. Proto byly odloženy zápasy  Jablonec – Bohemians a  Ostrava – Liberec.

Výsledky 9. kola FORTUNA: LIGA:

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 90.+5 Huf – 62. Nešpor z pen. Rozhodčí: Ginzel – Flimmel, Ratajová – Lerch (video). ŽK: Jeřábek, Solil – Radek Látal, Hála, Sladký. Bez diváků.

Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek (80. Petráň) – Tischler (37. Cadu), Hlavatý, Solil, Pfeifer (68. Ewerton) – Černý (68. Huf). Trenér: Novotný.

Olomouc: Mandous – Hála, Hubník, Poulolo, Zmrzlý (31. Radek Látal) – González (83. Zahradníček), Greššák, Houska (88. Sladký), Chytil (88. Zifčák), Falta – Nešpor (83. Daněk). Trenér: Radoslav Látal.

FK Příbram – FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)

Branky: 64. Voltr, 76. Vávra – 28. Škoda. Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Kříž – Hocek (video). ŽK: Pilík, Kočí – Tatajev, Douděra. Bez diváků.

Příbram: Kočí – Svoboda (46. Pilík), Kleščík, Soldát, Cmiljanovič – Nový, Zorvan, Rezek (88. Kvída), Folprecht (64. Hájek), Vávra (87. Antwi) – Voltr (88. Pinc). Trenér: Čuhel.

Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma (74. Fulnek), Tatajev, Křapka, Mazáň – Janošek (74. Ikaunieks), Túlio – Zahustel, Budínský, Douděra – Škoda (70. Drchal). Trenér: Weber.

1.FC Slovácko – SFC Opava 3:1 (3:1)

Branky: 14. Hofmann, 24. Sadílek, 27. Petržela – 29. Holík. Rozhodčí: Marek – Kotík, Hock – Lerch (video). ŽK: Didiba (Opava). Bez diváků.

Slovácko: Bajza – Šimko (90. Kalabiška), Hofmann, Kadlec – Reinberk, Daníček, Hellebrand (66. Navrátil), Havlík – Petržela (71. Jurečka), Kliment (71. Cicilia), Sadílek (90. Kubala). Trenér: Svědík.

Opava: Fendrich – Didiba, Žídek, Večerka – Hrabina (46. Ščudla), Tiéhi, Zavadil, Texl (67. Rataj), Mondek – Dordič, Holík (67. Juřena). Trenér: Skácel.

MFK Karviná – FC Fastav Zlín 0:2 (0:2)

Branky: 1. a 9. Poznar. Rozhodčí: Orel – Blažej, Hájek – Dorušák (video). ŽK: Smrž – Hlinka, Procházka, Y. Dramé, Kolář. Bez diváků.

Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář, Twardzik (46. Guba) – Smrž (46. Tavares) – Ostrák (86. S. Dramé), Herc (82. Haša), Qose, Bartošák – Papadopulos. Trenér: Jarábek.

Zlín: Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Hlinka (90. Kolář), Jiráček – Y. Dramé (86. Janetzký), Poznar (88. Toutou), Čanturišvili. Trenér: Páník.

SK Dynamo České Budějovice – FC Viktoria Plzeň 0:0

Bez branek: Rozhodčí: Berka – Paták, Horák – Ginzel (video). ŽK: Novák – Brabec. Bez diváků.

Č. Budějovice: Vorel – Novák, Králik, Talověrov, Skovajsa – Čavoš, Havelka (89. L. Havel) – Van Buren (85. Jánošík), Javorek, Mészáros (78. Mršič) – Brandner. Trenér: Horejš.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Limberský – Bucha (74. Káčer), Kalvach, Čermák – Ba Loua (74. Alvir), Ondrášek (79. Beauguel), Kopic. Trenér: Guľa.

FK Teplice – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 65. Juliš. Rozhodčí: Královec – Mokrusch, Podaný – Berka (video) ŽK:   Jukl, Radosta – Souček. Bez diváků.

Teplice: Němeček – Mareček (30. Radosta), Ljevakovič (69. Kováč), Shejbal – Černý, Kučera, Jukl, Moulis – Trubač, Žitný – Mareš. Trenér: Hejkal.

Sparta: Nita – Plechatý, Čelůstka, Ladislav Krejčí II – Vindheim (87. Plavšič), Trávník, Souček, Dočkal, Hanousek (56. Ladislav Krejčí I) – Juliš, Karlsson (70. Minčev). Trenér: Kotal.

SK Slavia Praha – FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 68. Sima – 88. Šural. Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Dobrovolný –Petřík (video). ŽK: Oscar, Musa – Čermák, Fousek, Moravec, Dreksa, Bariš. Bez diváků.

Slavia: Kolář – Bořil, Kúdela, Karafiát (46. Holeš), Oscar – Traoré – Jurásek (62. Sima), Stanciu, Lingr (46. Olayinka), Provod (46. Masopust) – Musa (80. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Brno: Floder – Moravec, Dreksa, Gajič, Kotula – Pachlopník (45.+2 Hladík), Čermák (56. Šural), Sedlák, Fousek (72. Štepanovský) – Růsek (56. Bariš), Přichystal (72. Šumbera). Trenér: Machálek.