Plzeň prohrála a v čele je Třinec!

Po pátečním  21. kole Tipsport extraligy se probojoval do čela Třinec, neboť Plzeň nečekaně doma podlehla brněnské Kometě. Třinec po vítězství nad Libercem má nyní před Plzní dvoubodový náskok a to má ještě o tři zápasy odehráno méně!

Kromě Komety se na hřištích soupeřů dařilo ještě Spartě v Hradci Králové, Mladé Boleslavi v Olomouci a Č. Budějovicím ve Zlíně. Bylo to druhé vítězství Jihočechů venku, zatímco v domácí hale na tříbodový zisk ještě nedosáhli.

Druhého vítězství v normální hrací době, pod  vedením nového trenéra Krále, se dočkaly Pardubice. Zdolaly Litvínov 2:1, výsledkem, který byl pro 21. kole typický. Tímto výsledkem skončily zápasy v Hradci, Plzni a Karlových Varech, kde 1:2 prohrály po prodloužení Vítkovice.

Nejhorší výkonnost  po restartu extraligy má Olomouc, která z devíti  zápasů získala pouze pět bodů. Po domácí prohře 0:3 od Mladé Boleslavi klesli Hanáci na předposlední místo.

Výsledky 21. kola Tipsport extraligy:

HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky  – nahrávky: 42. Suchý (Gulaš) – 18. J. Zbořil (Klepiš, L. Horký), 49. Schneider (P. Holík, J. Zbořil). Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Pešek, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1.

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 2. Paulovič (Ďaloga), 41. Mikuš (Claireaux) – 12. Jarůšek (Demel, Irving). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky – nahrávky: 21. R. Zohorna (Šťastný), 26. Jääskeläinen (Ševc, Šťastný), 35. Pláněk (Šťastný, Lunter). Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lučan, Kis. Vyloučení: 4:7, Kolouch (Olom.) 10 minut. Využití: 0:1.

HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Ridera 2:1 po prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 33. Hladonik (D. Kaše, Flek), 63. Kohout (Pulpán, Hladonik) – 7. Marosz (Dej). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Axman. Vyloučení: 4:7.

PSG Berani Zlín – Madeta Motor České Budějovice  2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky – nahrávky: 47. Herman (J. Svoboda, Řezníček), 59. P. Sedláček (Honejsek, Nosek) – 2. Gilbert (Pýcha, Raška), 3. Michnáč (Raška, Plášil), 44. Michnáč (Raška, Gilbert). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Votrubec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1.

HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec  6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Branky – nahrávky: 15. Chmielewski (Zadina), 20. M. Adámek (Roman, O. Kovařčík), 22. P. Vrána (Zadina, D. Musil), 36. M. Stránský (Hrňa, Růžička), 45. Jaroměřský (Jašek, M. Kovařčík), 59. M. Doudera – 4. Rosandić, 8. Filippi (T. Rachůnek, P. Jelínek), 33. Lenc (Rosandić, Birner), 58. Knot (Birner). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 7:7, Zadina, Stránský (oba Tř.) 10 minut. Využití: 1:1.

Mountfield Hradec Králové – HC Sparta Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 7. Orsava (Růžička mladší, Hronek) – 19. Tomášek (Sobotka, Němeček), 51. Sukeľ (Řepík). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1.