Vysočina se z Vlašimi nechce vracet s prázdnou!

Zatímco v tabulce domácích duelů náleží FC Vysočina s jediným získaným bodem až 11. příčka tabulky, tak v bilanci venkovních duelů je jihlavský celek se sedmi body ze čtyř utkání na 4. pozici. S touhou potvrdit tento trend a napravit domácí výbuch proti Blansku odjede Vysočina ve středu 25. listopadu k duelu na půdě Vlašimi.

Vysočinu čeká velmi těžký zápas, neboť Vlašim představuje velmi kvalitní a nevyzpytatelný tým. Během podzimního restartu dohrával dva duely, když v rychlém sledu vyhrál ve Varnsdorfu, remizoval v Třinci, doma nestačil na Prostějov a v posledním kole naopak zaskočil Duklu Praha vítězstvím 1:0. Mančaftu kouče Daniela Šmejkala tak v aktuální tabulce náleží 6. příčka se ziskem 11 bodů. A s tříbodovým náskokem na Jihlavu.

Povzbuzením pro hráče FC Vysočina by mohl být fakt, že na vlašimském stadiónu v dosavadních pěti duelech neprohrál a ztratil pouze dva body za jednu remízu v dubnu 2019. Pozitivní jihlavská bilance proti Vlašimi platí i pro domácí zápasy, kde je FCV dosud 100%.

Trenér Aleš Křeček si je velmi dobře vědom síly nadcházejícího protivníka: „Po velmi nevydařeném domácím zápase s Blanskem jsme s hráči řešili nejen ostudný výkon, ale i naše současné tabulkové postavení. Všichni si uvědomujeme, že bodů máme málo. I proto musíme udělat všechno pro to, abychom utkání ve Vlašimi zvládli.“

Čeká vás složitý středočeský oříšek, že? „Vlašim jsme dvakrát viděli živě a máme k její hře dostatek informací. Ustálila rozestavení, hraje na tři stopery a mužstvo je dobře složené. Jde o mix talentovaných mladíků a zkušených hráčů, jakými jsou stoper Štochl, bek Svoboda, záložníci Janda a Breda a střelec Červenka. Šikovní jsou záložníci Průcha a Blecha či křídelník Vrána. Doma jistě budou chtít navázat na cenné vítězství nad Duklou,“ upozornil Křeček.

Co je nového na marodce FC Vysočina? „Určitě budeme postrádat Vedrala a gólmana Lancmana. Zatím jen pod dohledem kondičního trenéra se připravují Matulka, Růžička a Ritter. Drobné šrámy mají i další fotbalisté, ale u nich věříme, že budou ve středu připravení. To platí i pro zkušeného útočníka Standu Klobásu, kterého bychom moc potřebovali na hřišti. Jeho výkon ve druhé půli proti Blansku byl jedním z mála světlých jevů zápasu,“ uzavřel svůj komentář jihlavský kouč.

Vzájemná bilance: 10 utkání  9 – 1 – 0   22 : 5 | doma: 5 utkání   5 – 0 – 0   13 : 1 | venku: 5 utkání   4 – 1 – 0   9 : 4

Poslední vzájemné utkání: 11.7.2020 – Vysočina po dramatickém průběhu zvítězila na stadiónu velmi dobře hrající Vlašimi a i v pátém utkání zde udržela svoji neporazitelnost. Jihlavský tým šel v ofenzivní partii do vedení díky trefě Stanislava Klobásy, ale domácí v rozmezí 40. a 54. minuty duel dokázali otočit. Jenže Rajmund Mikuš hned z rozehrávky vyrovnal a Luis Arroyo v 77. minutě vstřelil rozhodující branku utkání – 2:3 (1:1). V zápase se zaskvěl hostující gólman Michal Lancman, jenž ve 27. minutě zneškodnil penaltu.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?id=Vysocina-veze-z-Vlasimi-po-dramatickem-prubehu-tri-body–6569     

Střelci: 3 – Vedral, Smejkal, 2 – Lacko, Křišťál, 1 – Arroyo, Štefánek, Tureček, Červ, vlastní.

Žluté karty: 3 – Horák, 2 – Tureček, Vedral, Smejkal, Červ, 1 – Štefánek, Arroyo, Araujo-Wilson, Chok, Vlček.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Sestava v posledním utkání: Vliegen – Svoboda, Zukal, Broukal, Sváta – Vrána (56. Zinhasović), Průcha (79. Firbacher), Dias (56. Janda), Blecha – Kozel, Červenka (88. Štochl).

Trenér: Daniel Šmejkal

Střelci: 4 – Červenka, 2 – Dias, 1 – Broukal, Zukal, Kozel, Blecha, Ruml, Vrána, Diamé

Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí, V