Pardubické kanonádě Třinec neodolal!

Senzací  20. kola Tipsporrt extraligy bylo vítězství Pardubic nad Třincem, který si předtím dokázal poradit s každým soupeřem. Rovněž Sparta nedala Olomouci žádnou šanci.

Po  velké rošádě v pardubickém realizačním tým, po níž  se stal hlavním trenérem bývalý vynikající hráč Dynama Richard Král, hrálo mužstvo jako vyměněné. Bojovalo úporně a hlavně hrálo dobrý hokej. Ačkoliv  po druhé třetině prohrávalo 3:6, dokázalo ve třetí dvacetiminutovce a pak v prodloužení dovézt zápas k vítězství 7:6!

Zatímco v Pardubicích padlo 13 gólů, v Karlových Varech stačilo domácí Energii k vítězství nad vedoucí Plzní. Autorem gólu byl útočník čtvrté řady Vondráček. Velký podíl na úspěchu domácích měl brankář Novotný, který kryl 36 střel. Plzeňští kanonýři, v čele s Gulašem a Mertlem, na něho nevyzráli.

S výjimkou karlovarského zápasu padalo hodně branek, osm v Brně a Praze, kde Sparta  se dokonale revanžovala Olomouci za  páteční prohru 1:4 z odloženého 7. kola a v O2 aréně  zaslouženě zvítězila 7:1.

Vítkovice, které v pátek prohrály  doma s Č. Budějovicemi   odčinily debakl v Mladé Boleslavi, kde zvítězily 4:2. Hosté získaly dvougólové vedení v první třetině  a to si udržely až do konce.

Smolný zápas  sehrály Č. Budějovice s Libercem. Po střelecký hodech  z Ostravy tentokrát jejich střelcům zvlhl prach a nakonec neuspěli ani v nájezdech,  v nichž Adam Musil , syn bývalého reprezentanta, rozhodl o vítězství  Severočechů 3:2.

HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka – nahrávka: 19. Vondráček (Hladoník). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Bez diváků.

HC Sparta Praha – HC Olomouc  7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 7. Řepík (Horák, Mikliš), 12. Košťálek (Forman), 12. Rousek (trestné střílení), 22. Kudrna, 30. Buchtele (Mikliš, Kudrna), 31. M. Jandus (Němeček), 59. Buchtele – 54. J. Káňa. Rozhodčí: Sýkora, Šír – Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:1. Bez diváků.

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera  2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 35. Flynn, 41. Šťastný (Lunter) – 1. Lakatoš (Štencel), 15. Polášek, 21. Schleiss (Štencel), 60. Lakatoš. Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Hynek, Kajínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec  7: 6 po prodl. (2:4, 1:2, 3:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 1. Tybor (Poulíček, Svačina), 15. Svačina (Blümel, Nakládal), 27. Nakládal (Tybor), 42. Mikuš (Claireaux), 43. Camara (Mikuš), 60. Svačina (Nakládal, J. Kolář), 63. Ďaloga (Poulíček, Tybor) – 6. Kundrátek (Jaroměřský), 6. M. Stránský (Martin Růžička, Gernát), 9. P. Vrána, 19. Martin Růžička (Zadina), 27. M. Stránský (Martin Růžička), 37. Jaroměřský (Kundrátek). Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Bez diváků.

HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 2. Schneider (Mueller, O. Němec), 10. Mueller (Zaťovič, Schneider), 27. Zaťovič (P. Holík, O. Němec), 31. Mueller (Gulaši), 60. Süss (Kunc) – 31. Gazda (Žižka), 41. Honejsek (Okál, Karafiát), 55. Kubiš (Honejsek, Šlahař). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Gerát, Axman. Vyloučení:  4:8,  Köhler (Zlín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 3:1. Bez diváků.

Madeta Motor České Budějovice – Bílí Tygři Liberec 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 5. Raška I (Michnáč, Karabáček), 21. D. Voženílek (Pýcha) – 11. Bulíř, 18. Filippi (Rosandić), rozh. náj. A. Musil. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:7, Šmíd (Lib.) 10 minut do konce utkání. Využití: 1:2. Bez diváků.

Mountfield  Hradec Králové – HC Verva Litvínov 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 1. Hronek (V. Růžička), 8. Šalda (M. Chalupa, (Smoleňák), 12. F. Pavlík (Hronek), 30. V. Růžička – 55. Gerhát. Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 7:6, Nedomlel (Mountf.), Myšák a Štich 10 minut, Pospíšil (vš.Lit.) 5 minut do konce utkání. Využití: 2:0. Bez diváků.