Proti Budějovicím ve výročním dresu

22. listopadu od 18:30 přivítá Sparta na Letné České Budějovice. A stejně jako v minulých letech bude tento zápas, konaný v období výročí založení klubu, hraný jako výroční. Znamená to, že sparťané nastoupí ve speciální sadě retro dresů, tentokrát inspirovaných osobou Raymonda Braineho. Vy si ho už teď můžete pořídit v našem fanshopu!

První cizinec, který se stal miláčkem sparťanských fanoušků. Tak se dá bez nadsázky definovat postava belgického útočníka Raymonda Braineho. Ten do Sparty přišel přesně před devadesáti lety, a proto jsme se tentokrát inspirovali dresem, ve kterém v našem klubu nastupoval.

Braine na Letné působil šest let, odehrál 281 utkání a vstřelil 300 gólů.

Rudý retro dres s bílou šňůrkou u krku a logem s jitřenkou na hrudi si už vyzkoušeli i samotní hráči. „Je krásný, moc se mi líbí. Je čest, že hraju v klubu s takovou historii a že si můžeme obléct i dres, ve kterém hrávaly legendy v dobách před devadesáti lety. Moc se na výroční utkání těším,“ řekl po vyzkoušení dresu a focení v něm útočník Lukáš Juliš.

Limitovaná edice retro dresů je už teď k dostání v našem fanshopu a může představovat ideální vánoční dárek. Originální hrané dresy po zápase jako obvykle půjdou do dobročinné dražby, jejíž výtěžek poputuje na konto Nadačního fondu ACS.

Tak se těšte – 22. listopadu společně zavzpomínáme na Spartu před devadesáti lety!

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz