Českobudějovický šok sedm gólů Vítkovicím!

Plzeň - Sparta

Z pěti zápasů 19. kola Tipsport extraligy doslova šokovalo hokejové fanoušky vítězství českobudějovického týmu  v Ostravě nad Vítkovicemi 7:0. Teprve ve svém jedenáctém soutěžním zápase se tak  mohli  Jihočeši radovat z vítězství a opustit poslední místo, na které klesly Pardubice.

A právě prohra ve východočeském derby s Hradcem Králové  2:5 přivodila  odvolání  realizačního týmu Pardubic, v čele s trenérem Razýmem. Nyní  povede tým dlouholetý vynikající pardubický útočník Král.

Do třetice slavili vítězství hosté ve Zlíně. Mladá Boleslav si spravila náladu po prohře se Spartou nečekaně hladkým vítězstvím 7:3. Zlínský trenér Mařík, zastupující nemocného Svobodu, se marně snažil změnami v sestavě, v čele s  vystřídáním brankáře Kašíka, zastavit ofenzívu hostů. Především řady Bičevskise a Zbořila nejčastěji ohrožovaly branku domácích a vyjádřily to i brankami.

Středem pozornosti však byl souboj  vedoucí Plzně s Třincem. V domácím prostředí si Oceláři vybojovali vítězství ve velmi vyrovnaném souboj.  Za stavu 2:1  Západočeši usilovali o vyrovnání marně. A po odvolání brankáře inkasovali potřetí.  Třinec si vybojoval už deváté vítězství, nikdy ještě za 26 let existence v extralize, nebyl tak úspěšný.

Nelze opomenout stále  vyrovnanou výkonnost  karlovarské Energie. Potvrdila to  vítězstvím 4:2 nad brněnskou Kometou, která naopak, se po  problémech s koronavirem  nemůže dostat do tempa.

Dohrávky: Nezdar Liberce a Sparty!

V pátek byly v Tipsport extralize na programu i dvě dohrávky.  Favorité z nich vyšli na štítě. Liberec doma prohrál s Litvínovem po nájezdech 1:2. V deseti nájezdech byl úspěšný jen Lenc, z  týmu hostí  v nich uspěli Mahbod a Ščotka.

Sparta po sérii úspěšných výsledků tentokrát selhala a prohrála v Olomouci 1:4. S výjimkou první třetiny se nedokázala střelecky prosadit, a pokud něco prošlo, byl vždy na místě brankář  Konrád. Sparťanské hvězdy zastínil málo známý Kucsera, autor dvou gólů.

Výsledky Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 7. Chmielewski (Marcinko), 20. Jašek (M.Kovařčík),   60. M. Doudera – 1. Suchý (Mertl, Gulaš). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Hanzlík, Ondráček. Vyloučení: 1:3. Bez diváků.

HC Energie Karlovy Vary –  HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky- nahrávky: 22. O. Beránek (Pulpán, Mikúš), 39. Lauko (O. Beránek), 51. O. Beránek (Pulpán, Zábranský), 60. Vondráček – 36. Král (Mueller, Freibergs), 53. Plášek (Rákos, Schneider). Rozhodčí: Horák, Pražák –Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Bez diváků.

PSG Berani Zlín – BK Mladá Boleslav 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)

Branky – nahrávky: 4. Dobiáš (Žižka, P. Sedláček), 23. Gazda (Svoboda, Řezníček), 41. Karafiát (Okál) – 8. Šťastný (Bernad, Fillman), 15. P. Kousal (Flynn, Šidlík), 15. J. Stránský (Bičevskis), 24. R. Zohorna (Lunter, Ševc), 25. A. Zbořil (Jääskeläinen, Cienciala), 40. Cienciala (Bičevskis), 51. Flynn (P. Kousal, Najman). Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Bez diváků.

HC Vítkovice Ridera – Madeta Motor České Budějovice 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)

Branky – nahrávky: 5. Pýcha (Raška I), 24. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 27. Jonák (M. Beránek, Vydarený), 32. M. Novák (Pýcha, R. Přikryl), 32. Beránek, 34. Allen (Z. Doležal, Raška I), 55. M. Novák (Pýcha, R. Přikryl). Rozhodčí: Lacina, Pešina – Axman, Gerát. Vyloučení: 7:7, R. Polák (Vítk,na 10 minut. Využití: 0:3. Bez diváků.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 3. Valský (Olesz), 40. Kucsera (Kusko, Švrček), 42. Nahodil (Dujsík), 60. Kucsera (Knotek) – 3. Vitouch (Forman). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:5, Švrček (Sp. 10 minut. Využití: 1:0. Bez diváků.

Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 31. Filippi (T. Rachůnek) – 40. Pospíšil (Ščotka), rozhod. nájezd  Ščotka. Rozhodčí: Jeřábek, Kajínek – Hynek, Obadal. Vyloučení: 5:3, Havelka (Litv. 10 minut. Využití: 1:1. Bez diváků.