Vladimír Sobotka posílí na měsíc tým Sparty

Ofenziva hokejové Sparty získala další cennou posilu, když klubu přišel minimálně na měsíční působení zkušený útočník Vladimír Sobotka. Někdejší český reprezentant nastupoval v posledních třinácti sezonách v prestižních soutěžích NHL a KHL. Nastoupit by mohl již v úterý proti Mladé Boleslavi.

O forvarda, který strávil posledních třináct sezon v prestižních zahraničních soutěžích, mělo zájem více klubů, sám si ale nakonec vybral Spartu. S klubem se dohodl prozatím na měsíční spolupráci, kterou je možné prodloužit.

„Měli jsme o Vláďu velký zájem. Je to poctivý a šikovný hokejista, který umí zahrát skvěle nejen dopředu, ale také dozadu. Filip Chlapík s námi bohužel v tuto chvíli hrát nemůže, podepsal novou smlouvu a chce se vrátit do NHL. Když se naskytla možnost spolupráce s dalším špičkovým hráčem se zkušenostmi z NHL, nemohli jsme ji nevyužít,“ říká sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Možnost hrát za Spartu si pochvaluje i samotný hokejista, který se zároveň netají zájmem strávit ještě několik sezon v zámořské NHL či Kontinentální lize.

„Ve hře byly tři kluby a nějaké nabídky z Ruska. Se Spartou jsme se dohodli na podmínkách, navíc Sparta je klub, který má nejvyšší ambice. Já jsem seděl už tři týdny doma, chtěl jsem hrát zase hokej,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web třiatřicetiletý útočník.

Marek Táborský | Tiskový mluvčí, HC SPARTA PRAHA

Foto: Vladimír Koča,