Šilhavý stále věří, že bude první místo!

Trenér fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý prohlásil na on-line tiskové konferenci, že Izraelci budou v nedělním utkání Ligy národů v Plzni lépe připraveni než doma v Haifě, kde prohráli s českým týmem 1:2. 

Stále věří v prvenství ve skupině, přestože jeho svěřenci ztrácejí dvě kola před koncem čtyři body na vedoucí Skotsko, takže nemají boj o první místo v tabulce zatím potvrzeno.

„Očekávám, že předvede podobný výkon jako doma. Myslím si, že jsme je trochu zaskočili. Určitě bude na nás lépe připraven,“ řekl Šilhavý.

Češi mohou dosáhnout na první místo ve skupině Ligy národů, které by znamenalo postup do baráže o mistrovství světa. V nadcházejících dvou zápasech s Izraelem a Slovenskem, musí naši reprezentanti, zvítězit a zároveň se spoléhat na to, že Skotsko ze zbylých dvou utkání získá jen bod.

„Hodně věříme, že vyhrajeme oba zápasy, ale Skotové musí ztratit důležité body, tím se posuneme na první příčku, která nám zaručí přímý postup. Hlavně musíme zvládnout naše dva zápasy,“ řekl Šilhavý.

Skotové hrají v neděli odpoledne na Slovensku. Oba celky ve čtvrtek postoupily z finále play off na mistrovství Evropy. „Nemyslím si, že by Skotové zápas na Slovensku podcenili.  Oba týmy určitě odehrají zápas s jediným cílem, každopádně vyhrát,“ uvedl Šilhavý. 

 „My jsme se připravovali, jak jsme si to naplánovali. Přípravný zápas v Německu jsme sice prohráli 0:1, teď hrajeme dva důležité zápasy v Plzni. Pro soupeře to bude možná výhoda i nevýhoda, protože nemusel odehrát přípravný zápas v Norsku, takže se mohl doma lépe připravit. To se uvidí v průběhu hry na hřišti,“ přemítal Šilhavý.

„Základní sestava u obou zápasů, bude určitě jiná, než byla v Lipsku proti Německu, už máme jasno. Vše se dozvíte až zítra,“ podotkl Šilhavý.

Skotové po postupu na Euro z baráže doplnili pro nás, nepříjemně  čtyř týmovou skupinu, ve které se ještě Češi střetnou s Chorvatskem a Anglií. „Ze čtyř týmů v play off mohl postoupit kdokoliv, neboť jsou strašně vyrovnané. Sledovali jsme zajímavé semifinále Skotsko – Izrael, byl to výborný zápas, nakonec rozhodly penalty. Skotové budou s námi na Euru. Jako domácí budou mít velkou podporu fanoušků, kteří možná nebudou na stadionu, ale přesto jim budou fandit. Těšíme se na zápas na evropském Euru opět s nimi,“ uvedl Šilhavý.

Trenér Jaroslav Šilhavý:

Čtsa, audio, foto: www.sportovnizurnal.cz