Šestiminutový kolaps Sparty v Ostravě!

V pátečním 17. kole Tipsport extraligy zvítězila pouze domácí mužstva. Nejblíž k úspěchu z hostujících týmů měla Sparta, která vedla v Ostravě po dvou třetinách nad Vítkovicemi 3:0. Mezi 46. až 51. minutou však přišel kolaps, v němž brankář hostí Machovský čtyřikrát lovil kotouč ze sítě.

Sparta sice před koncem normální doby zásluhou Rouska vyrovnala, ale v prodloužení se radovaly Vítkovice,  Marosz rozhodl o jejich vítězství 5:4.

Vedoucí Plzeň zvítězila nad Litvínovem až po nájezdech. Ten vítězný vstřelil nejlepší kanonýr minulého ročníku extraligy Gulaši. Litvínov překvapil  velmi důraznou  hrou a zejména obránci byly velmi úspěšní v soubojích s  rychlými a technickými útočníky domácích.

Do třetice neskončil zápas v normální hrací době ve Zlíně. Tam Pardubice, poslední tým soutěže, vzdoroval i v prodloužení a prohrál  teprve po nájezdech.  Vítězství 3:2  Zlínu zajistil  Honejsek. Podle výkonu se na pardubickém Dynamu negativně neprojevila „kokainová eféra“ Kousala, kterého v případě potvrzení odebraného vzorku čeká z klubu vyhazov.

A prvního vítězství  po 60 minutách se ve své hale dočkala brněnská Kometa.  Vedla už 3:0, ale Mladá Boleslav měla znamenitý závěr a domácí brankář Klimeš se zasloužil o to, že vítězství 3:2 zůstalo v Brně. Poprvé v brněnském dresu  nastoupil obránce Hájek, posila z New York Ranhers. Uvedl se dvěma gólovými asistencemi.

Přesvědčivě zvítězila pouze dvě mužstva, Třinec nad Olomoucí 5:2 a Liberec nad Hradcem Králové 4:1. Na libereckém ledě pro úspěch domácích Bílých Tygrů bylo důležité uhlídání obránce Hronka. Za celý zápas se dostal jen dvakrát  k zakončení, ale s jeho střelami si brankář Kváča poradil.

Výsledky 17. kola Tipsport extraligy:

HC Vítkovice Ridera – HC Sparta Praha 5:4 po prodl.(0:2, 0:1, 4:1 – 1:0)

Branky – nahrávky: 46. Dočekal (Lakatoš, Dej), 50. Lakatoš (L. Kovář, Hruška), 51. Dej (Werbik), 52. Hruška (R. Černý, Koch), 63. Marosz (Schleiss, Mir. Svoboda) – 10. Říčka (Pech, Košťálek), 10. Forman (Zikmund), 31. Rousek (Tomášek), 54. Rousek (Horák, Řepík). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Malý, Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Bez diváků.

Vítkovice Ridera: Mir. Svoboda – Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Koch, R. Černý – L. Krenželok, Marosz, Schleiss – V. Polák, Hruška, Lakatoš – Dej, J. Mikyska, Šišovský – Dočekal, Werbik, T. Kubalík. Trenéři: Trličík, Svozil, D. Stránský.

Sparta Praha: Machovský – Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech, Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman. Trenéři: Jandač,  Hořava.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Branky – nahrávky: 3. Gernát (Martin Růžička, Hrňa), 8. Hrehorčák (Gernát, O. Kovařčík), 14. M. Stránský (Martin Růžička, Jaroměřský), 55. O. Kovařčík (M. Doudera, Jašek), 59. Martin Růžička (P. Vrána, M. Stránský) – 34. Kucsera (Dujsík), 40. V. Tomeček (Škůrek). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Zíka, Šimánek.  Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Bez diváků.

Třinec: Kořenář – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina, Raszka.

Olomouc: Lukáš – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar, T. Černý – Ostřížek, J. Knotek, V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Čachotský, Mácha – Burian, Kořenek, Bambula. Trenéři: Moták, Tomajko,  Fiala.

HC Škoda Plzeň – HC Verva Litvínov 2:1 po sam.nájez. (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0

Branky – nahrávky: 4. Suchý (Gulaš), rozhodující nájezd Gulaš – 39. Zygmunt (M. Havelka, Helt). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení:  1:2, Hübl (Lit.) 10 minut. Bez diváků.

Škoda Plzeň: Frodl – Lang, L. Kaňák, Vráblík, Čerešňák, Budík, Jiříček, Kvasnička – Suchý, Mertl, Gulaš – Stach, P. Musil, Rob – Kantner, Kracík, Pour – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.

Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich – Jarůšek, M. Hanzl, Mahbod – P. Zdráhal, V. Hübl, Pospíšil – Válek, Gerhát, Myšák – M. Havelka, Helt, Zygmunt. Trenéři: Országh, V. Sýkora.

PSG Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 3:2 po.nájez. (0:1, 2:0, 0:1 -0:0)

Branky – nahrávky: 22. J. Ondráček, 31. Řezníček (J. Ondráček), , nájezd Honejsek – 3. Poulíček (Nakládal, Ďaloga), 59. Anděl (Kusý). Rozhodčí:  Kika, Kubičík – Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:1, Holland (Pard.) 5 minut, konce utkání. Bez diváků.

Zlín: Kašík – Nosek, Řezníček, Gazda, Ferenc, M. Novotný, Žižka, Suhrada – J. Ondráček, Fryšara, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Karafiát, Herman, Sebera – Václavek, P. Sedláček, Kubiš. Trenéři: R. Svoboda , M. Hamrlík.

Pardubice: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Nakládal, J. Kolář, Holland – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, Claireaux, Tybor – Paulovič, Anděl, Kusý – Machač, Rohlík, Zeman. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0. 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Klepiš (Schneider, Hájek), 24. Plášek ml. (L. Horký, Hájek), 35. L. Horký (J. Zbořil, Vincour) – 48. Jääskeläinen (A. Zbořil, Ševc), 51. R. Zohorna. Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Axman. Vyloučení: 2:3.
Využití: 0:1. Bez diváků.

Brno: Klimeš – F. Král, O. Němec, J. Zbořil, Pyrochta, Gulaši, Svozil, Hájek – Zaťovič, Klepiš, Schneider – Vincour, Rákos, T. Svoboda – Plášek ml., Brabenec, L. Horký – Matěj Svoboda, Gajarský, Kunc. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Bělohlav, Horáček.

Mladá Boleslav: Krošelj – Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Klikorka, Fillman – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – Lunter, R. Zohorna, Šťastný. Trenéři: Rulík, Patera.

Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Gríger (T. Rachůnek), 25. Gríger (P. Jelínek), 40. Birner (Filippi, A. Musil), 53. Lenc (Birner, Derner) 4. Klíma, Rozhodčí:  Hejduk, Lučan – Pilný, Kis. Vyloučení: 5:5, Lenc – Klíma oba 10 minut. Využití: 1:0. Bez diváků.

Bílí Tygři Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – A. Musil, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Najman, Průžek – Šír. Trenéři: Augusta,  Kudrna.

Hradec Králové: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Hronek, Blain, Jank, F. Pavlík – R. Pilař, Orsava, Cingel – Smoleňák, J. Sklenář, V. Růžička – Kelly Klíma, Perret, Kevin Klíma – Lev, R. Pavlík, Koukal – M. Chalupa. Trenéři: Růžička st., Branda, Kočí.