Třinec jede na vítězné vlně

Hokejová Tipsport extraliga, nabírá po nucené přestávce tempo.  Ve středu se hrálo pět odložených zápasů, z nichž středem zájmu byl souboj dvou nejúspěšnějších týmů posledních let, Liberce a Třince. Skončil vítězstvím třineckých Ocelářů, kteří jsou jediným týmem soutěže s vítězstvími ze všech zápasů.

 V liberecké hale, rozhodnutí o vítězi padlo v poslední třetině, kterou vyhráli hosté 2:0. Mužem zápasu byl Filip Zadina, autor dvou gólů. Zatímco liberečtí Bilí Tygři klesli na  páté místo, Oceláři se vyšvihli na čtvrtou příčku se ziskem 14 bodů z pěti zápasů.

Na soupeřově hřišti zvítězil ještě Zlín, který si v Olomouci vybojoval druhé vítězství. Hosté byli po celý zápas lepší, což dokazují i všechny vyhrané třetiny.

Ostatní tři zápasy vyhráli domácí hokejisté. Hradec Králové v domácím prostředí oplatil Vítkovicím prohru z pondělní 15. kola. Na vítězství  Montfieldu 3:2 měl velkou zásluhu obránce Filip Hronek,   který v  poslední třetině vstřelil dva góly.  V současné době je Hronek nejvýraznější osobností soutěže. Plně uplatňuje nabité zkušenosti z NHL.

O body opět přišla brněnská Kometa, která podlehla v Mladé Boleslavi 1:2, také  Č. Budějovice odjely z K. Varů s prohrou 2:3  a jako jediné zůstávají bez vítězství.  Zajímavostí boleslavského zápasu bylo, že proti sobě nastoupili bratři Zbořilové, útočník Adam v dresu domácích a obránce Jakub za Kometu. Oba měli po jedné asistenci na gól.

Čtsa, ph, kc, Další informace na www.hokej.cz