První vítězství Litvínova, první prohra Hradce

Konečně se v hokejové Tipsport extralize, mohlo hrát kompletní kolo. V pondělí se odehrálo  všech sedm zápasů 15. kola, které přineslo první prohru hradeckého Montfieldu a první vítězství litvínovské Vervy.

V současné době mají nejlepší  formu vedoucí Plzeň a také Sparta i Třinec, na nichž se projevuje možnost přípravy na ledě v době  našich uzavřených hal. Tyto týmy také uštědřují soupeřům nejvíc branek. Třinec jich nastřílel v Karlových Varech sedm, Sparta v rušném závěru ve Zlíně i s technickou brankou šest a Plzeň, ve své hale  Pardubicím pět.

Na poplach bijí v Pardubicích, neboť Dynamo prohrálo po restartu soutěže dvakrát, inkasovalo 12 gólů a vystřídalo na posledním místě Litvínov. Majitel klubu Dědek volá po změnách, nejen ve složení  jednotlivých řad, ale i v realizačním týmu.

Po sedmi odehraných zápasech bez vítězství zůstává českobudějovické mužstvo  Sice třikrát, naposled proti Mladé Boleslavi, udrží nerozhodný stav v normální hrací době, ale pak prohrává v prodloužení nebo až po nájezdech. Trenér Prospal zdůrazňuje, že tým platí zbytečně nováčkovskou daň i v utkáních, které se vyvíjejí v jeho prospěch.

V obrat k lepšímu věří litvínovský trenér Országh po vítězství 4:2 v Brně. Po čtyřech prohrách na domácím ledě, hrál  na soupeřově hřišti solidní útočný hokej s dobrou koncovkou. V závěru utkání  za stavu 2:3 odolala v náporu Kometu a Jarůšek do prázdné branky pečetil vítězství.

Nejtěsnějšími vítězstvími 2:1  skončily  tři zápasy. Nejdřív bylo jasno v Ostravě v  duelu Vítkovic s Hradcem. V Č. Budějovicích o vítězství Mladé Boleslavi rozhodoval v první minutě prodloužení  hráč se správným jménem, Šťastný,  Liberci, po předchozích dvou neuznaných brankách, jak domácích tak i Olomouce, pomohl Bílým Lvům k zisku tří bodů v 57. minutě Bulíř.

Výsledky Tipsport extraligy:

PSG Berani Zlín – HC Sparta Praha 4:6 (1:0, 3:4, 0:2)

Branky – nahrávky: 18. Köhler (Herman, Řezníček), 22. Honejsek (Šlahař,(Novotný), 25. Köhler (Ferenc), 34. Šlahař (Honejsek, Nosek) – 23. Kudrna (Pech), 24. Rousek (Horák), 36. Tomášek (Sukeľ), 37. Rousek (Košťálek), 58. Řepík (T. Pavelka), 60. Tomášek. Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 4:4, Forman (Sp-) na 10 minut. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Bez diváků.

Zlín: Kašík – Řezníček, Gazda, Ferenc, Nosek, Žižka, M. Novotný, Suhrada – Herman, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík.

Sparta Praha: Machovský – Němeček, Košťálek, Pavelka, Piskáček, Tomáš Dvořák, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík – Říčka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech, Kudrna – Zikmund, Vitouch, Forman. Trenéři: Hořava, Jandač.

HC Vítkovice Ridera – Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 28. R. Polák (Marosz, Schleiss), 37. Hruška (V. Polák) – 3. Perret (Hronek, V. Růžička). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Ondrášek, Špůr. Vyloučení: 2:3. Bez diváků.

Vítkovice: Dolejš – Štencel, R. Polák, Kovář, Polášek, Koch, Trška, R. Černý – Krenželok, Marosz, Schleiss – V. Polák, Hruška, Lakatoš – Dej, Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, Kubalík. Trenéři: Trličík, Svozil, D. Stránský.

Hradec Králové: Mazanec (Lukeš) – Nedomlel, Zámorský, Pilař, Blain, Šalda, F. Pavlík – Orsava, Cingel, Smoleňák – J. Sklenář, Růžička ml., Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl. Trenéři: Růžička st., Branda, Kočí.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 33. T. Rachůnek (Filippi, Gríger), 57. Bulíř (Birner, Šmíd) – 31. Nahodil (Ostřížek) Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Bez diváků.

Liberec: Kváča – Šmíd, Knot, Rosandić, Hanousek, Derner, Štibingr, Havlín – Birner, Bulíř, Lenc – T. Rachůnek, Filippi, Gríger – J. Vlach, Jelínek, Zachar – A. Musil, Najman, Rychlovský. Trenéři: Augusta, Kudrna.

Olomouc: Konrád – Valenta, Škůrek, Vyrůbalík, Dujsík, Ondrušek, A. Rutar – Ostřížek, Knotek, Tomeček – Káňa, Kolouch, Kucsera – Olesz, Nahodil, Navrátil – Burian, Mácha, Bambula. Trenéři: Moták, Tomajko, Fiala.

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:7 (0:4, 1:2, 1:1)

Branky – nahrávky: 31. Pulpán, 45. Hladonik (Redlich, Vildumetz) – 8. Zadina (M. Doudera, Jašek), 10. M. Stránský (Gernát, Hrňa), 14. Martin Růžička (M. Stránský), 16. P. Vrána (Martin Růžička), 24. M. Stránský (Martin Růžička), 37. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Jašek), 50. M. Stránský (P. Vrána, D. Musil). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:2, Redlich (K.V.) 5 minut, do konce utkání. Využití: 0:3. Bez diváků.

Karlovy Vary: Bednář – Rohan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán, Zábranský, Weinhold – Lauko, Hladonik, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý, Vondráček. Trenéři: Pešout,  Mariška.

Třinec: Kořenář – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek – M. Stránský, Vrána, Martin Růžička – Zadina, Marcinko, Chmielewski – M. Kovařčík, Jašek, O. Kovařčík – Hrehorčák, Roman, Dravecký – Hrňa. Trenéři: Varaďa, M. Zadina, Raszka.

Madeta Motor České Budějovice – BK Mladá Boleslav 1:2 po prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 23. D. Voženílek (Pýcha, Michnáč) – 53. Ševc (Šťastný), 61. Šťastný (R. Zohorna, Ševc). Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:7, Dlapa (Ml.Boleslav) 5 minut, do konce utkání. Využití: 1:1. Bez diváků.

České Budějovice: Čiliak – Vydarený, Plášil, Pavel, Allen, Pýcha, Slováček – Prokeš, Christov, Voženílek – M. Novák, R. Přikryl, M. Beránek – Karabáček, Indrák, Z. Doležal – Raška I, Michnáč, Jonák. Trenéři: Prospal, Totter.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Šidlík, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka – Šťastný, R. Zohorna, Lunter – Jääskeläinen, A. Zbořil, Kotala – P. Kousal, Najman, Flynn – J. Stránský, Bičevskis, Strnad. Trenéři: Rulík, Patera.

HC Kometa Brno –  HC Verva Litvínov 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky – nahrávky: 7. Valský (Brabenec, Matěj Svoboda), 42. Schneider (Klepiš, F. Král) – 24. M. Havelka (Helt), 25. Ščotka (V. Hübl, Pospíšil), 37. P. Zdráhal (M. Hanzl, Mahbod), 60. Jarůšek (Gerhát). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Hynek, Kajínek. Vyloučení: 2:4, Irving (Lit.) 10 minut. Bez diváků.

Brno: Vejmelka – Pyrochta, J. Zbořil, Král, Němec, Gulaši, Svozil, Freibergs – Zaťovič, Brabenec, Vincour – Kunc, Klepiš, Schneider – Matěj Svoboda, Rákos, Valský – Plášek, Střondala, Horký. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Bělohlav,  Horáček.

Litvínov: Godla – Ščotka, Irving, Cibulskis, Balinskis, Demel, Kudla, Štich – Jarůšek, M. Hanzl, Mahbod – P. Zdráhal, Hübl, Pospíšil – Látal, Gerhát, Válek – Havelka, Helt, Zygmunt. Trenéři: Országh, V. Sýkora.

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky – nahrávky: 2. Suchý (Kracík), 24. Gulaš (Pour), 28. P. Musil (Rob), 32. Straka (Lang, Eberle), 60. Straka – 27. R. Kousal (Blümel), 49. Svačina (Blümel, Mikuš). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:5.Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Bez diváků.

Plzeň: Frodl – Lang, Stříteský, Kvasnička, Čerešňák, Budík, Vráblík, Kaňák – Pour, Mertl, Gulaš – Stach, P. Musil, Rob – Kantner, Kracík, Suchý – Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík.

Pardubice: Kantor – Mikuš, Bučko, Zacharčuk, Nakládal, J. Zdráhal, Holland, Vála – Mandát, Poulíček, Svačina – Blümel, R. Kousal, Tybor – Paulovič, Claireaux, Kusý – Machač, Anděl, Zeman. Trenéři: Razým, Mikeska, Čáslava.