Vysočina prožije fotbalový restart znovu na Dukle – už v neděli!

Více než měsíc trvalo čekání FC Vysočina na návrat k ligovým zápasům. A stejně jako na jaře, tak i na podzim strávili jihlavští fotbalisté vynucenou covidovou pauzu s informací, že se do mistráků vrátí utkáním na Julisce. Duelu proti jednomu z favoritů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se dočkají v neděli 8. listopadu od 10:15 hodin před kamerami ČT Sport.

Jarní restart, na nějž se čekalo skoro tři měsíce, vyšel lépe Dukle, která Vysočinu porazila 2:1. Ani tato cenná výhra však pražskému celku k návratu do nejvyšší soutěže nestačila, neboť na něj zbyla až třetí příčka tabulky. Tedy první nepostupová. A zatímco v jihlavském kádru i realizačním týmu nezůstal v letní přípravě kámen na kameni, tak celek z Julisky prošel jen minimálními změnami. Šlo však o citelné ztráty, neboť Holík a Tetour náleželi k nejlepším hráčům celé soutěže.

Možná i absence lídrů způsobila, že Dukla v úvodních šesti kolech zůstala z hlediska bodového zisku za očekáváním. Zvítězila pouze dvakrát – v úvodním kole na Vyšehradě a doma s Třincem. Prohrála na půdě nováčka v Blansku a hned třikrát remizovala – s Prostějovem, ve Varnsdorfu a s Líšní. Výsledných devět bodů znamená v průběžné tabulce 5. příčku s dvoubodovým náskokem právě na Vysočinu.

Nedělní dopolední duel bude velmi pikantní s ohledem na fakt, že od 1. října právě na Duklu „přestoupil“ Jan Staněk, který v Jihlavě od léta 2017 působil v roli ředitele klubu a místopředsedy představenstva. Na Julisce převzal řízení sportovního úseku.

Dukla bude v neděli postrádat vykartovaného reprezentanta U21 Daniela Součka, ovšem jinak je složení (nejen) její sestavy velkou neznámou. Na vině jsou samozřejmě covidové testy. „V pátek jsme absolvovali taktický trénink, ovšem o skutečném složení naší sestavy rozhodnou až výsledky testů na koronavirus, které budeme znát dnes podvečer. Snad nebudeme muset naše plány příliš korigovat. S tím se musíme bohužel srovnat, jednoduché to nebude pro nikoho. Jisté už teď je, že v neděli kompletní nebudeme,“ upozornil kouč Aleš Křeček.

Nemuseli jste měnit tréninkový program tohoto týdne? „Tak trochu jsme počítali s tím, že bychom se k zápasům mohli vrátit už během nadcházejícího víkendu. Podle toho jsme nastavili i náš tréninkový program a směřovali jsme ho k duelu na Dukle,“ přiznal jihlavský kouč.

S jakým očekáváním na Julisku pojedete? „Když se měsíc nehrají zápasy a pouze se trénuje, tak lze těžko predikovat formu týmu a hráčů. Až vlastní zápas ukáže, co se za dobu bez utkání změnilo. Věřím však, že náš výkon bude v pořádku a že se do sestavy trefíme. Sám jsem na to samozřejmě hodně zvědavý. Moc bych si přál, abychom potvrdili, že se nám v tomto ročníku venku daří lépe, než doma,“ doplnil Křeček.

Co byste řekl ke hře Dukly? „ Nevíme, jaké budou absence na její straně. Na druhou stranu má Dukla tak jasně daný fotbalový rukopis a styl hry, že si troufám říci, že vím, s čím na nás vyrukuje. Čeká nás velmi kvalitní a kombinačně silný tým. Podle mne nejlepší v soutěži. Kvalitu mají všichni její hráči, ale klíčovým mužem sestavy je nepochybně středový záložník Doumbia,“ zdůraznil kouč FC Vysočina.

Vzájemná bilance: 22 utkání  5 – 9 – 8  32:37 | doma: 11 utkání  2 – 6 – 3  16:17 | venku: 11 utkání  3 – 3 – 5  16:20

Poslední vzájemné utkání: 25.5.2020 – FC Vysočina jarní fotbalový restart nevyšel. Z Prahy se z důležitého duelu dvou aspirantů postupu vrací bez bodu po porážce 2:1 (1:1). Jihlavský celek dvěma inkasovanými brankami doplatil na chyby či nedorozumění v defenzívě. Za hosty skóroval v 7. minutě Lukáš Zoubele.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Jarni-restart-z-Dukly-bez-bodoveho-zisku-6558    

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 3 – Vedral, 2 – Lacko, Smejkal, 1 – Štefánek, Křišťál, Tureček, Červ, vlastní.

Žluté karty: 3 – Horák, 2 – Tureček, Vedral, Smejkal, Červ, 1 – Štefánek, Arroyo, Araujo-Wilson, Chok, Vlček.

FK Dukla Praha

Sestava v posledním utkání: Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – Kozma, Doumbia, Kovaľ (76. Ullman), Buchvaldek (58. Hadaščok), D.Souček – Seung Bin (58. Preisler) – Fábry (46. Ugwu).

Trenér: Roman Skuhravý

Střelci: 2 – Doumbia, Buchvaldek, Seung Bin, 1 – Preisler, Dancák, Kovaľ, Kozma.

Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.