Honza Černý na Lausitzu

Protože se u nás už asi nic nepojede, vyrazili Honza Černý s Petrem Černohorským za hranice.

Původně byla v plánu Rally Klatovy, kde se chystali hájit třetí místo v klasifikaci domácího šampionátu. Když však organizátoři ohlásili, že soutěž za současných podmínek nelze uskutečnit, započalo hledání nějaké jiné soutěže. „Chtěli jsme se letos ještě někde svézt i kvůli našim partnerům. Nakonec jsme zvolili populární německou Lausitz Rallye, která se jede kousek za hranicemi,“ vysvětluje start Honza.

Soutěž byla vybrána, jenže s tím nastal jiný problém. „Lausitz Rallye se jede na šotolině a my na náš Volkswagen Polo GTi R5 nemáme šotolinový podvozek. Hledali jsme proto jiný vůz, který šotolinový podvozek má. Původně jsme byli přihlášeni s Hyundaiem, ale pak jsme museli najít jinou variantu. Nakonec jsme se domluvili u Duck Racing s Petrem Kačírkem na zapůjčení jeho Fabie R5.“

A s jakým cílem dnes do soutěže Honza odstartuje? „Upřímně si žádné výsledkové cíle nedávám. Na šotolině jsem jel naposledy asi tři a půl roku zpátky na Azorech. Na včerejším shakedownu to bylo i poznat, začátky byly opravdu hrozné, ale postupně jsme se do toho dostával a strašně mě to na šotolině baví. Rychlostky jsou tady nádherné, konkurence zajímavá. Jedeme se hlavně na závěr sezóny bavit a uvidíme, co z toho bude. Držte nám palce,“ dodává na závěr Honza.

Lausitz Rallye startuje dnes v podvečer 4 erzetami a pokračuje zítra dalšími 8 zkouškami. Jede se ovšem bez diváků.

Nováček Jan, Team manager