Nominace na velice důležité kvalifikační utkání U21 v Řecku

Rozhodující utkání o první místo v kvalifikaci o postup na ME hráčů odehraje jednadvacítka v Řecku 13. října. Český tým „Lvíčat“ je přesvědčen, že jedině výhra a tříbodový zisk, zařídí přímý postup na mistrovství Evropy 2021. Rozhodující ale budou výsledky dalších zápasů ve skupině.

Trenér Karel Krejčí bude postrádat v zápase tři opory, kapitána Matěje Chaluše ze zdravotních důvodů, Michala Sadílka tři žluté karty a Adama Hložka, který mohl jednadvacítce pomoci v klíčovém zápase, ale má problémy s nohou.

Víc než ztráty má trenér Krejčí větší starosti, jak se jeho svěřenci vypořádají s herní přestávkou, která se týká profesionálních ligových soutěží od začátku října. Většina hráčů totiž odehrála, naposledy kvalifikační utkání v Litvě 13. října.

Jednadvacítka uhrála loni v říjnu v Karviné s Řeckem bezbrankovou remízu, takže se trenér rozhodl nominovat dvě posily, poprvé obránce Davida Heidenreicha, který hostuje z Atlanty Bergamo v Teplicích a záložníka Tomáše Ostráka, který hraje v současné době v Karviné, jinak je hráčem bundesligového Kolína nad Rýnem.

Trenér Krejčí je přesvědčen, že český výběr udělá vše proto, aby v Řecku vyhrál a zároveň splnil jediný cíl, postoupit po výborných výkonech v kvalifikaci na Evropský šampionát.

Nominační tisková konference trenér Karel Krejčí:

NOMINACE REPREZENTACE U21

BRANKÁŘI:

MARTIN JEDLIČKA FC DAC DUNAJSKÁ STREDA 9/0

PETR MIKULEC FK MLADÁ BOLESLAV 0/0

MATOUŠ TRMAL VITORIA GUIMARAES 5/0

OBRÁNCI:

DENIS GRANEČNÝ FC EMMEN 12/0

DAVID HEIDENREICH FK TEPLICE 0/0

LIBOR HOLÍK FK JABLONEC 12/1

JAKUB KLÍMA FK MLADÁ BOLESLAV 0/0

DOMINIK PLECHATÝ AC SPARTA PRAHA 10/0

DANIEL SOUČEK FK DUKLA PRAHA 7/0

DAVID ZIMA SK SLAVIA PRAHA 3/0

ZÁLOŽNÍCI:

PAVEL BUCHA FC VIKTORIA PLZEŇ 11/1

FILIP HAVELKA AC SPARTA PRAHA 10/0

DOMINIK JANOŠEK FK MLADÁ BOLESLAV 12/2

ADAM KARABEC AC SPARTA PRAHA 1/0

LADISLAV KREJČÍ AC SPARTA PRAHA 9/5

JAN MATOUŠEK FC SLOVAN LIBEREC 15/1

TOMÁŠ OSTRÁK MFK KARVINÁ 0/0

MATĚJ POLIDAR AC SPARTA PRAHA 0/0

ANTONÍN VANÍČEK BOHEMIANS PRAHA 1905 17/1

PATRIK ŽITNÝ FK TEPLICE 10/2

ÚTOČNÍCI:

VÁCLAV DRCHAL FK MLADÁ BOLESLAV 6/2

ONDŘEJ LINGR SK SLAVIA PRAHA 3/0

ONDŘEJ ŠAŠINKA FC BANÍK OSTRAVA 11/7

NÁHRADNÍCI:

HUGO JAN BAČKOVSKÝ, JIŘÍ LETÁČEK, MARTIN MELICHAR, VLADIMÍR NEUMANN – DAVID DOUDĚRA, MICHAL FUKALA, JAN KRÁL, JAN KNAPÍK, DANIEL KÖSTL, JAKUB MARTINEC, JIŘÍ SLÁMA, ONDŘEJ ZMRZLÝ – MICHAL BERAN, DAVID BUCHTA, JAN PORTELNÝ, PATRIK HELLEBRAND, MICHAL HLAVATÝ, FILIP KALOČ, MICHAL KOHÚT, ONDŘEJ PACHLOPNÍK, LUKÁŠ PFEIFER, DOMINIK PLEŠTIL, TOMÁŠ SMEJKAL, TOMÁŠ SOLIL, EMILTISCHLER, PAVEL ZIFČÁK, JAN ŽAMBŮREK – TOMÁŠ ČVANČARA, MOJMÍR CHYTIL, VOJTĚCH PATRÁK,

PROGRAM REPREZENTACE U21

PONDĚLÍ 9. LISTOPADU:

10:00 SRAZ (BENICE)

15:00 TRÉNINK (UHŘÍNĚVES)

ÚTERÝ 10. LISTOPADU:

15:00 TRÉNINK (UHŘÍNĚVES)

STŘEDA 11. LISTOPADU:

10:30 TRÉNINK (PRŮHONICE)

15:00 ODLET DO ŘECKA

ČTVRTEK 12. LISTOPADU:

18:00 OFICIÁLNÍ TRÉNINK

PÁTEK 13. LISTOPADU:

18:00 ŘECKO U21 – ČESKO U21 (KVALIFIKACE ME 202

Čtsa, foto, zdroj: www.fotbal.cz