Čtrnáctý ročník dobročinného projektu HC Sparta Praha

Navzdory přísným bezpečnostním opatřením se náš klub nevzdal dobročinné myšlenky Sparťanské krve. Tento rok proběhne již po čtrnácté!

Aktuální složitá situace projekt Sparťanská krev nezastavila. Ba naopak – v dnešní době je krev a krevní plazma potřebnější než kdykoliv předtím. Po celý listopad bude Sparta podporovat odběry krve ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí a na Zbraslavi.

Všichni dárci, kteří se při odběru přihlásí heslem „Sparťanská krev“, obdrží dárkový balíček od našeho klubu. Každý čtvrtek v listopadu se darování krve na Karlově náměstí zúčastní také hráči A-týmu Sparty. Pro dárce zde navíc bude připravené malé občerstvení.

„Sparťanská krev je nejstarší klubový projekt a udělali jsme vše pro to, aby mohl dál pokračovat i v této nelehké době. Právě teď totiž zdravotníci potřebují krev víc než kdykoliv předtím,“ říká generální manažerka Barbora Snopková Haberová. 

„Jsem hrdá na to, že z naší kabiny vzešel nápad, aby hráči uzdravení z nemoci covid-19 darovali rekonvalescentní krevní plazmu. I nyní budou naši hokejisté podporovat dárce z řad fanoušků při standardních odběrech. Věřím, že nás ani současná situace nezastaví a dokážeme opět pomoci,“ dodává.

„Fanoušci nemusí mít obavy, odběry budou probíhat za zvýšené bezpečnosti a posílené organizace. Jsme rádi, že je o akci opět mezi fanoušky zájem a mají touhu darovat svou krev,“ říká vrchní sestra Mgr. Ilona Drdová.

Kvůli bezpečnosti i rychlejšímu odbavování je nutné se na darování krve nejprve telefonicky přihlásit, a to ideálně každý všední den po 13:00. Pro odběrové centrum na Karlově náměstí na čísle 224 963 112, na Zbraslavi pak na čísle 225 374 230.

Všichni dárci, kteří se při odběru přihlásí heslem „Sparťanská krev“, obdrží dárkový balíček od našeho klubu. Každý čtvrtek v listopadu se darování krve na Karlově náměstí zúčastní také hráči A-týmu Sparty a bude pro vás připravené malé občerstvení. ​

Video k akci: https://youtu.be/bnRgBaUh1Dk

Marek Táborský | Tiskový mluvčí

HC SPARTA PRAHA