Slavie první kolo Evropské ligy proti Beer Shevě

Sešívaní odehrají v Izraeli první kolo Evropské ligy proti domácímu Hapoelu Beer Sheva.

Slávisté odehrají ve městě Petah Tikva stadionu ha-Mošava od 18:55 hod. proti Hapoelu Beer Sheva úvodní utkání skupiny C Evropské ligy. Na rozdíl od play off Ligy mistrů se ve skupině může střídat až pětkrát. Na lavičce mohou být zároveň k dispozici všichni hráči, kteří se nevešli do základní sestavy.

V brance nastoupí Ondřej Kolář, v obranné čtveřici nastoupí Jan Bořil, Ondřej Kúdela, David Hovorka a Oscar. V záložní řadě budou operovat Tomáš Malínský, Petr Ševčík, Ibrahim Traoré a Lukáš Provod. V útoku pak nastoupí Petar Musa společně se Stanislavem Teclem.

Sestava: Kolář – Bořil, Kúdela, Hovorka, Oscar – Malínský, Traoré, Ševčík, Provod – Musa, Tecl. Lavička: Kovář, Stejskal – Zima, Stanciu, Sima, Kuchta, Masopust, Lingr.

Čtvrteční výsledek hodně napoví, ví trenér, Rozestavení se třemi obránci je pro nás jedna z variant,“ říká Jindřich Trpišovský.

„První zápas ve skupině je vždy důležitý. I před dvěma lety, když jsme hráli základní skupinu Evropské ligy, napověděl první zápas, ve kterém jsme porazili Bordeaux, hodně o dalším vývoji. Teď to bude podobné, hrajeme venku proti soupeři, který se v předkolech prezentoval skvěle, vyřadil i Plzeň, se kterou jsme v minulé sezoně hráli až do posledních kol o titul. Covidová doba si hodně hraje se sportovní formou týmů, je v tom i spousta dalších vlivů, které budou vývoj skupiny ovlivňovat. Čtvrteční zápas proto může hodně napovědět o tom, kdo se s tím lépe popere a postoupí do jarní části soutěže,“ říká před utkáním s Be’er Shevou trenér Jindřich Trpišovský.

Foto CPA

Trenéři Slavie měli díky reprezentační pauze i nucenému přerušení domácí ligové soutěže dost času důkladně nastudovat soupeřovu hru. „Vycházeli jsme ze všech zápasů Hapoelu v letošní sezoně, jejich tým se postupně vyvíjí, mají dost zkušené hráče v defenzivě, stopeři jsou hodně urostlí a silní. Dopředu mají tři rychlé a technické hráče, hodně chybět jim ale bude Josué, který je pro ně v ofenzivní části klíčový, řídí celou útočnou fázi. Když to vezmu zjednodušeně, dozadu jsou hodně soubojoví, vepředu pak techničtí, rychlostně skvěle vybavení, dobře umí využít situace jeden na jednoho,“ má jasnou kouč sešívaných.

Právě Izraelci vyřadili před necelým měsícem ve čtvrtém předkole Evropské ligy Viktorii Plzeň. „Trenérovi Gul´ovi jsem nevolal, ten zápas jsem ale viděl živě a pak několikrát ze záznamu. Máme z toho určité rozbory, utkání s Plzní pro nás byla dobrá ukázka toho, jak Be’er Sheva hraje. Nasbírali jsme o nich snad všechny poznatky, které potřebujeme,“ těší trenéra Slavie.

Náročné cestování a přípravu na utkání sešívaným značně komplikuje vážná situace, která v Izraeli, stejně jako v Česku, patří mezi nejhorší v Evropě. „Je to nepříjemné, situace v obou zemích jsou podobné, rychle se to mění. Stále jsme izolovaní, testovaní třikrát nebo čtyřikrát týdně a ligu přitom nemůžeme hrát. Je to nepříjemná věc, doufáme, že se vše brzy zlepší. Máme to ale stejně složité, jako všichni v téhle době,“ má jasno Jindřich Trpišovský.

Po odchodu Vladimíra Coufala trápí sešívaný realizační tým post pravého beka. V karanténě totiž musel pro utkání v Izraeli zůstat Tomáš Holeš. „Hodně nám to narušilo plány. Tomáš je reprezentant, navíc se nám zranil Ondra Karafiát, který do Izraele neodcestoval. Přišli jsme tak o dvě alternativy na kraj obrany i střed hřiště. Je to pro nás velký zásah, Tomáš hrál výborně v reprezentaci, odešel navíc Vláďa Coufal, přišli jsme tak o oba pravé beky,“ mrzí kouče sešívaných, který pro čtvrteční utkání zvažuje rozestavení se třemi obránci.

„Přemýšlíme o tom i směrem k celé sezoně, která nás čeká. Nemáme klasického pravého obránce a musíme proto mít připravené i jiné varianty. Rozestavení se třemi obránci je pro nás jedna z možností,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Utkání odvysílá v přímém přenosu Nova Sport 1, studio startuje v 18:20.

TEXTOVÝ ONLINE PŘENOS SLEDUJTE ZDE

Pokud nemáte k dispozici Nova Sport 1, můžete se nechat zápasem provést Radiem Slavia. To nyní naladíte i na vašich mobilních zařízeních skrze aplikaci CZ Radio!

Čtsa, zdroj, www.slavia.cz foto: www.sportovnizurnal.cz