Ohlasy z tábora francouzského Lille

Na tiskové konferenci před zápasem ze Spartou se představili dva zástupci soupeře. Kapitán Lille José Fonte dostal od českých novinářů dvě otázky a trenér Christophe Galtier jednu.

Kapitán Lille José Fonte dostal otázku, zda může být pro Lille výhodou, že Sparta nehrála soutěžní zápas od 3. října. „Pravděpodobně to bude záviset na úrovni tréninku, protože nemohli hrát přátelská utkání. Kdyby mohli, tak by to bylo nejspíš jiné. Čekáme, že budou v dobré fyzické kondici. Doufáme, že budou silní a odpočatí. Čekáme, že to bude složitý zápas a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl portugalský obránce José Fonte.

Trenér našeho čtvrtečního soupeře Christophe Galtier byl tázán, zde může být pro Lille komplikace, že Sparta nehrála od října soutěžní zápas a informace z našeho tábora tedy nemusejí být aktuální. „Nemyslím si, že by to měla být komplikace. Záleží na tom, jestli bude Sparta stejně rychlá a bude mít stejný rytmus jako před tím. Předpokládám, že ano. Někteří hráči hráli v národním týmu a neobávám se tedy, že by nebyli ve formě. Uvidíme ve čtvrtek,“ prohlásil trenér Christophe Galtier.

Fonte to nepovažuje za komplikaci. Na Spartu jsou, díky tvrdé práci lidí z klubu dobře připraveni. „Jsem si jistý, že náš trenér i analytici shromáždili informace o našem protivníkovi a nastudovali, jak Sparta hraje. Je to pro nás také příležitost vidět jiný stadion, šatny, akademii. Jsem si jistý, že zápas bude obtížný. Nepochybuji také o tom, že náš tým udělal veškerou práci, kterou udělat mohl. Příprava hráčů bude stejná jako vždy. Musíme se soustředit hlavně na sebe a zejména na naši hru. Nepochybuji ale o tom, že nás čeká složitý zápas,“ uzavřel šestatřicetiletý mistr Evropy.

Čtsa, zdroj, foto: www.sparta.cz