Konečně jsme se dočkali odehrát zápas!

Kapitán Sparty Bořek Dočkal odpovídal na dotazy českých i francouzských novinářů na tiskové konferenci před čtvrtečním utkáním Evropské ligy s francouzským Lille.

Od října jsme žádný zápas nehráli. Jaký to bude mít vliv na nás, se uvidí, až v zápase. Zejména bychom si přípravu na utkání představovali úplně jinak. Za půlrok, jsme si zvykli na to, že je potřeba se smířit s tím, že vždycky probíhá příprava jinak, jak jsme byli v dosavadní zvyklí. Je potřeba se přizpůsobit. Jednoznačně jsme rádi za výjimku. Bylo by pro nás hodně složité, kdybychom museli zápas odehrát mimo České republiky. Přesto je to pro nás složité. Neboť nebudeme mít podporu fanoušků, jak jsme byli dřív zvyklí. Zejména v evropském poháru. Na druhou stranu, jsme rádi, že výjimku máme a můžeme hrát na našem stadionu a využít výhody domácího prostředí,“ řekl Dočkal.

„Víme, že francouzská liga není tak sledovaná. Ale Lille je klub, který jsem občas zahlédl, takže mám přehled kteří hráči se v něm uplatnili. Určitý respekt tam je. Uznáváme kvalitu soupeře, ale strach ze zápasu, do fotbalu nepatří. Nerad bych se vyjadřoval k jednotlivým hráčům soupeře. Naše příprava není o tom, abychom se zaměřovali na hráčské individuality, ale spíš, jakým výkonem se budeme prezentovat my v průběhu hry. V zápasech bude daleko důležitější, jaká bude naše herní taktika, než se soustředit na jednotlivé individuality týmu,“ dodal Dočkal.

„Probíhala reprezentační přestávka, kterou měl i soupeř. Rovněž musel uvolnit hráče na reprezentační srazy, jako my. Nechci se tím zabývat. V případě, že by se liga delší dobu neměla hrát, velký problém to může mít. Ale zápasy Evropské ligy jsou týden co týden, oproti tomu, jak to bylo dřív. Když se hrálo jednou za čtrnáct dní, to byl velký hendikep. Když budeme mít možnost hrát alespoň jeden zápas týdně, tak bych v tom nehledal nevýhodu,“ řekl Dočkal.

„Pravda se ukáže v průběhu zápasu až na hřišti. Stejný pocit jsem ale měl, když los proběhl. Možná, že ze čtvrtého koše byl vylosován nejtěžší soupeř ve skupině. To se ukáže až v dalších zápasech. Zejména záleží na tom, jak se na to člověk podívá. Z historie fotbalu to je určitě jednoznačně. Z posledních let, například AC Milan o titul nebojoval, protože prošel složitějším obdobím. Z mého pohledu klubových jmen a herní kvality jsou týmy, které by určitě v letošním ročníku Ligy mistrů a Evropské ligy nedělaly ostudu. Myslím si, že by to byly velice hodnotné týmy do Evropských pohárů. Věřím, uděláme vše proto, abychom uspěli,“ dodal na závěr Bořek Dočkal. 

Čtsa, zdroj, foto: www.sparta.cz