Jsme dobře připraveni na zápas s Lille

Trenér Sparty Václav Kotal informoval na dnešní tiskové konferenci fotbalové novináře o přípravě a dalších situacích před čtvrtečním úvodním domácím zápasem základní skupiny Evropské ligy s vedoucím týmem francouzské ligy s Lille.

„Od 3. října jsme nehráli žádný důležitý soutěžní zápas. Měli jsme několik hráčů na srazu národního mužstva a jednadvacítky, takže nám chyběli. Soupeře jsme neustále sledovali. Asistenti byli na jednom utkání ve Francii. Zejména jsme se snažili získat co nejvíc informací o soupeři. Ale vše ukáže až samotné utkání. Jenže někteří hráči hráli zápasy za národní reprezentaci, přesto jsme se připravovali v našich přijatelných podmínkách. Chybějí nám, zejména ligová, případně přípravná utkání, ale s tím nic nenaděláme. Musíme se připravit tak, abychom utkání odehráli co nejlépe,“ řekl trenér Kotal.

„V současné době není situace jednoduchá pro nikoho. Hráči a realizační tým musejí dodržovat hygienická pravidla, což není jednoduché. Přesto jsme rádi, že můžeme alespoň hrát mezinárodní utkání,“ dodal Kotal.

„Co se týká zdravotního stavu Hanckema, Štetiny, Čelůstky a Plechatého, to neustále řešíme. Štetina a Hancko mají dlouhodobý zdravotní problém, takže nepřipadá bohužel v úvahu, aby hráli. Při zápase národního mužstva se Skotskem se zranil Čelůstka, na jeho uzdravení ještě čekáme do poslední hodiny před zápasem. Stejné problémy má Plechatý. Takže uvidíme, zda bude některý na utkání k dispozici,“ doufá Kotal.

„Škoda že jsme nemohli společně trénovat, někteří hráči byli nominováni do reprezentace. Utkání s Plzní se nehrálo. Co udělá přestávka s formou hráčů, tak uvidíme v zápase. Všichni se na utkání těší, chceme podat co nejlepší výkon. Musíme se s danou situací vyrovnat. Reprezentujeme český fotbal a chceme být co nejúspěšnější. Věřím, že všichni hráči, kteří nastoupí, odvedou maximální výkon. Ale čekají nás velmi kvalitní soupeři ve skupině. Lille jsme průběžně sledovali. Zejména se mi líbil jejich způsob hry. Mají velice konsolidované mužstvo. Určitě to bude velmi kvalitní konfrontace. Uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ dodal Kotal.

„Lille vede francouzskou ligu, AC Milan italskou a Celtic je druhý ve skotské. Takže hrajeme v současné době v Evropské lize s kluby, které patří k nejlepším v Evropě,“ informoval Kotal.

„Soupisku doplní hráči z juniorky, některý z nich se může objevit na hřišti, ale to bude záležet na průběhu utkání. Musíme brát situaci, která je. Věřím, že všichni hráči, kteří budou nominovaní, udělají maximum, abychom podali co nejlepší výkon. Věřím a jsem přesvědčen, že jsme na zápas dobře připraveni,“ spokojeně informoval trenér Sparty Kotal.

Čtsa, zdroj, foto: www.sparta.cz