Kometa už na extraligovém ledě!

Po čtyřech týdnech od zahájení nového ročníku Tipsport extraligy se jako poslední tým představila brněnská Kometa.  Nucená přestávka, zaviněná nemalými problémy s koronovirem, mužstvu neprospěla. Po kruté páteční prohře s Plzní 3:7 aspoň v neděli urvala vítězství po penaltovém rozstřelu nad Č. Budějovicemi 4:3. Jihočeši neudrželi dvoubrankové vedení a stále čekají na vítězství, i když k němu mělo už podruhé blízko.

Před dočasným uzavřením soutěže se dostala do dobré formy Sparta. Pro čtvrté vítězství si dojela do Litvínova. Rozhodla druhá třetina, po brankách  Buchteleho a Jeřábka skóre 1:3 zůstalo až do konce utkání. Litvínov jako jediný tým extraligy nebodoval, zůstává na posledním místě.

Ke třem porážkám domácích týmů  o uplynulém  víkendu  přispěla karlovarská Energie, která zvítězila v Ostravě nad Vítkovicemi 3:2.

Zápasy 8. kola

Vítkovice Ridera – Energie K. Vary 2:3 (0:1,1:1,1:1)

Branky: 21. min. Marosz, 51. Lakatoš –  15. Mikúš, 26. Beránek, 50. Kohout. Vyloučení 7:7, využití 1:0, v oslabení 0:1.

Kometa Brno- Škoda Plzeň 3:7 (0:2,2:2,1:3)

Branky: 28. Schneider, 33. Freiberg, 57. Zaťovič –  8. a 58. Gulaš,  23. a 38. Suchý, 13. Kodýtek, 52. Přikryl, 60. Mertl.  Vyloučení 3:3, využití 1:1, v oslabení 0:1.

Předehrané zápasy

Kometa Brno – Madeta Motor Č. Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (1:1,1:2,1:0 – 0:0)

Branky: 15. a nájezd Schneider, 39. Holík, 57. Horký – 8. Beránek, 32. Christov,  33. Karabáček. Vyloučení 4:3, využití 1:0.

Verva Litvínov – HC Sparta Praha 1:3 (1:1,0:2,0:0)

Branky:  4. Hanzl – 3. Řepík, 23. Buchtele, 38. Jeřábek.  Vyloučení 3:5, využití 1:0, oslabení 0:1.