Češi si připsali další výhru v Lize národů!

Česká fotbalová reprezentace si připsala v tabulce Ligy národů další výhru a tři body, když v nedělním utkání v Izraeli porazila domácí reprezentační tým 2:1. Za český tým vsítil vítězný gól Vydra, za domácí Abu Hanna vlastní a Zavahi.

Hned v úvodu se dostal do první gólové šance zápasu, obránce Jan Bořil, který si naběhl do vápna na centr Vladimíra Coufala, ale nedokázal z malého vápna trefit branku a poslal míč těsně vedle pravé tyče.

Ve dvanácté minutě další šance českého týmu, konkrétně kapitána Vladimíra Daridy, kdy se uvolnil přes obránce Lukáš Provod, jenže po jeho přihrávce, poslal Darida míč z výhodné střelecké pozice vysoko nad branku.

Po neustálém herním tlaku na domácí branku v dalších minutách se český výběr dostal do vedení. Ve 14. minutě obránce Abu Hanna poslal míč z pravé strany z hranice velkého vápna zpět na brankáře Marciana, který nezpracoval míč a skončil za brankovou čárou 0:1.

Po půlhodině hry se domácí  dostali do vážnější brankové šance, kdy Zahavi vybojoval po faulu přímý kop před velkým vápnem. Na následný centr do vápna se snažil hlavičkou vyrovnat, jeho snahu zlikvidoval brankář Tomáš Vaclík.

V závěru prvního poločasu se hra vyrovnala, domácí přidali na důrazu, zpřesnili přihrávku a několikrát nebezpečně zahrozili. Ale do žádné šance se nedostali a tak jejich snaha, převážně končila před velkým vápnem ztrátou míče z rohu, případně špatným finálním zakončením.

A tak prvních pětačtyřicet minut skončilo vedení českého týmu, zaslouženě.

Do druhého poločasu vstoupili Češi velice dobře a po třech minutách se radovali podruhé, kdy Lukáš Masopust poslal z dvaceti metrů míč za obranu, toho využil důrazem Matěj Vydra a domácímu brankáři, nedal z malého vápna žádnou šanci 0:2. Zároveň si připsal po roce a půl v dresu národního týmu další gól.

V 56. minutě se ale radovali z prvního gólu po hezké kombinační akci do pokutového území domácí, když se trefil po odraženém míči ze skrumáže, z voleje Zahavi do sítě 1:2.

Do střelecké výborné pozice se dostal dvacet minut před koncem zápasu Alex Král, ale branku po uvolnění z bílého vápna netrefil.

V závěru zápasu byl ve vyložené šanci Provod, který mohl po přihrávce Ševčíka skórovat do prázdné branky, ale tečovaný míč obráncem, proletěl nad brankou.

V nastaveném čase mohli domácí ještě vyrovnat, jenže Salomonova střela z blízka, trefila tyč. Nakonec si český tým zaslouženou výhru uhlídal, po výborném výkonu, zejména v prvním poločase a zvítězil v Izraeli 2:1.

Trenér Jaroslav Šilhavý, Vladimír Coufal, Lukáš Provoda:

Výsledek Liga národů:

Izrael – Česká republika 1:2 (0:1)

Branky: 14. Abu Hanna vlastní., 56. Zahavi, – 48. Vydra.  ŽK: Dasa, Abu Fani, Golasa, Menachem – Masopust, Coufal. Rozhodčí: Martins – Campos, Almeida (vš. Port.).

Izrael: Marciano – Dasa (75. Dabbur), Abu Hanna (46. Menachem), Tibi, Yeini, Elhamed – Abu Fani (88. Karzev), Natcho (75. Golasa), Solomon – Weissman (66. Seba), Zahavi. Trenér: Reittensteiner.

ČR: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Kúdela, Bořil – Souček, Král – Masopust (68. Kadeřábek), Darida (88. Holeš), Provod (90. Petrášek) – Vydra (68. Ševčík). Trenér: Šilhavý.