Ostrava si jela pro body, Jihlava si všechny ponechala doma

Jihlava – Zatím dodržují, co avizovali před startem nového ročníku Superligy malého fotbalu. Hráči Jihlavy vstoupili do východní skupiny soutěže skvěle, když mají po čtyřech kolech tři výhry. V posledním utkání doma zdolali MF Baník Ostrava 5:2.

V tabulce východní skupiny patří Jihlavě druhá příčka tři body za suverénním Brnem. Slova hráčů i trenérů týmu z Vysočiny o útoku na bednu nyní vypadají reálně. „Blbé je, že to říkáme každý rok. U nás jde jen o přístup, který máme snad nejhorší ze všech. Vidím, že skoro všichni to žerou víc než my, pořád soutěž bereme tak, že si jdeme zahrát. Teď ovšem hrajeme fakt dobře, ale nevím, co se stane, až pojedeme do Ostravy nebo Olomouce. Když vidím, jak z Ostravy přijedou v patnácti, ani to nemůžu pochopit. Hráli jsme zatím třikrát doma a v Pardubicích, jen škoda, že s Brnem jsme se nesešli v lepší sestavě,“ připomněl jihlavský útočník Jakub Göth dosud jedinou ztrátu po prohře 2:5.

Ostrava jela na Vysočinu pro další zisk, jenže tentokrát se vracela s prázdnou. „Jeli jsme do Jihlavy minimálně pro dva body a nemáme nic, což je obrovská škoda. Myslím, že první poločas jsme hráli víc my, ale domácí trestali naše chyby,“ uvedl ostravský hráč Jakub  Ševčík.

Baník se dosud prezentoval coby nováček velmi slušně, jenže v Jihlavě narazil na tvrdého protivníka. „Ostrava může být černý kůň, ale teď jsme asi od začátku byli lepší. Nastoupili jsme zase s nejlepší sestavou, jakou jsme mohli. Ostrava hraje s velkým nasazením, přijde mi to však někdy až moc přemotivované. Hosté mohli kolikrát vyřešit brejk lepším způsobem, byli zbrklí a kazili,“ líčil Göth, evropský šampion v malém fotbale z Ukrajiny 2018.

Po jeho dvou gólech vedla Jihlava 2:0, ovšem těsně před přestávkou snížil Ševčík. Šest minut po začátku druhé půle uklidnil domácí Adam Průcha. Hosté ještě snížili díky Martinu Blokšovi, ale Daniel Kavka opět vrátil domácím vedení o dvě branky. „Když jsem dal gól na 2:1 v prvním poločase, myslel jsem, že se zápasem něco konečně uděláme. Dostali jsme na 3:1, ale dali jsme na 3:2, takže jsme měli zase naději. Jenže pak to šlo z kopce, individuální chyby rozhodovaly, je to obrovská škoda,“ mrzelo Ševčíka.

Šest minut před koncem výhru pojistil Göth třetím gólem v utkání. „Byl to pěkný zápas. Od začátku jsme ho měli pod kontrolou, když hosté snížili na 2:1, hned jsme odpověděli. Jak jsme odskočili zase o dva góly, už to bylo dobré. Ostrava přijela v patnácti lidech, kteří se po třiceti vteřinách točili, takhle rychle to podle mě není taky dobré. Nám vyhovují klasicky dva hráči na střídání,” usmál se Göth.

Ostravě patří po čtyřech kolech v neúplné tabulce východní skupiny Superligy malého fotbalu třetí místo za Brnem a Jihlavou. „Je to hodně kvalitní soutěž, hraje se nahoru a dolů, hodně jde o běhání. Ostrava určitě má na to hrát vysoko, jsme super tým, máme silný kádr. Doufám, že do Ostravy se nebude jezdit pro body a uvidíme, jak to půjde další půlrok,“ řekl Ševčík. 

Jihlava – MF Baník Ostrava 5:2 (2:1)

Branky a nahrávky: 22. Göth (Svoboda), 25. Göth, 36. Průcha (Demeter), 40. Kavka, 54. Göth – 30. Ševčík (Frébort), 38. Blokša (Klos). Rozhodčí: Kohout – Novák. ŽK: Kavka – Brinzik, Ševčík, Sysala, Moučka. 

Jihlava: Lukáš Konrád – Daniel Kavka, Petr Ošmera, Robin Demeter (C), Radim Šuta, Adam Průcha, Robin Hrobař, Richard Svoboda, Jakub Göth.

MF Baník Ostrava: David Nosek – Jaromír Frébort, Václav Potůček, Marek Brinzik, Jan Vančo (C), Martin Galus, Ondřej Klíma, Ondřej Moučka, Jakub Ševčík, Karel Klos, Jakub Schmutz, Matěj Moučka, Martin Blokša.

Jaroslav Kára PR,

Foto: Jihlava,