Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 1. 10. 2020

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Jiří Spáčil (1. SK Prostějov) – ČK po 2xŽK,

Emmanuel Tolno (FC MAS Táborsko) – ČK po 2xŽK,

Radek Buchta (FK Blansko) – ČK.

Hráči Tolno a Buchta si své tresty odpykali v utkání MOL Cupu.

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči za 4xŽK:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Petr Rybička (MFK Chrudim).

3. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 2 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Šimon Šmehyl (1. SK Prostějov) – ČK.

3. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 3 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Zbyněk Musiol (FC MAS Táborsko) – ČK.

Hráč si jeden zápas ze svého trestu odpykal v utkání MOL Cupu.

4. Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Pardubice peněžitou pokutou ve výši 25 tisíc korun.

5. Disciplinární komise potrestala klub SK Slavia Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Teplice peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun.

6. Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nesportovní chování fanoušků spočívající v nevhodných a rasistických projevech fanoušků) v utkání proti FC FASTAV Zlín peněžitou pokutou ve výši 70 tisíc korun.

7. Disciplinární komise potrestala klub FK Dukla Praha za porušení povinností pořadatele (porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 – z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči a členy realizačních týmů) v utkání proti FK FOTBAL Třinec peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti SK Sigma Olomouc.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Sigma Olomouc za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a poškození zařízení stadionu) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (použití pyrotechniky a nesportovní chování fanoušků spočívající v opakovaných nevhodných a rasistických projevech fanoušků) v utkání proti 1. FK Příbram.

11. Příští řádné zasedání DK LFA se uskuteční 8. 10. 2020 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE