Pražský baseballový týden bude!

Od středy do soboty se bude v areálu pražských Eagles konat již 39. ročník mezinárodního baseballového turnaje Pražský baseballový týden.

Původní červnový termín byl kvůli jarní situaci s C-19 posunut na konec září. Druhá vlna pandemie pak významně zasáhla do konečných příprav tradičního turnaje. Původně ohlášené týmy Itálie, Německa, Chorvatska, Slovenska a Švýcarska svou účast odřekly. „Až do září jsme připravovali velký mezinárodní turnaj, ale situace v ČR i v Evropě se rychle zhoršovala,“ posteskl si předseda ČBA Petr Ditrich.

Turnaje se tak nakonec zúčastní čtyři týmy: reprezentace mužů ČR, reprezentace Ruska, obhájce titulu International Stars a tým složený z hráčů české Extraligy Prague Selection.

Své hráče po více jak půl roce uvidí staronový reprezentační trenér Mike Griffin: „Očekáváme, že hráči budou dobře připraveni vyhrát každý zápas. Chceme s nimi probrat jejich individuální tréninkové plány, dát jim impulz k dalšímu zlepšování. A jsem rád, že uvidíme i některé další mladé hráče.“

Na poslední chvíli účast potvrdili vítězové posledních dvou ročníků tým International Stars, další tým s ambicí vyhrát celý turnaj. Silný tým slibuje také Rusko, které má na soupisce několik naturalizovaných Kubánců a Američana. „Rusko udělalo všechno pro to, aby se mohlo turnaje zúčastnit, čehož si moc vážíme. Absolvovali testy doma i v Praze na letišti. Jsem rád, že i přes nižší počet účastníků bude mít turnaj vysokou baseballovou úroveň,“ řekl den před turnajem Ditrich.

Úterní den je vyhrazen tréninkům, první utkání je na programu ve středu ve 14:00 hod. Součástí turnaje bude také tradiční homerun derby, které se bude konat v pátek od 16:30 hod.

V areálu budou samozřejmě dodržovány bezpečnostní hygienické standard pro organizování sportovních utkání. Diváci jsou v rámci těchto pravidel vítání, zápasy bude také možné sledovat přímým přenosem přes stream.

Celý rozpis turnaje

http://praguebaseballweek.eu/tabulka_zapasu.asp

Související články

https://www.baseball.cz/clanek-7564/pbt-bude-ale-

Vzpomínkové video

Evženie Votinská, Czech Baseball Association