Kolaps Motoru na plzeňském ledě!

Nováček Tipsport extraligy českobudějovický Motor, byl v 5. kole velmi blízko k prvnímu bodovému zisku. V Plzni ještě 74 vteřin před koncem hrál 2:2. Hrubou chybu Prokeše potrestal Kantner a po následující power play hostí do prázdné branky Kodýtek pečetil vítězství domácích  4:2.

Z dalších dvou úterních zápasů, z nichž souboj Liberce se Spartou, předehrávaný z 19. kola, byl plný emocí právě tento duel. Bylo 17 vyloučených, z nichž kapitán Bílých Lvů Jelínek inkasoval desetiminutový trest. Byl to však tento hráč, který ve 40. minutě vstřelil  rozhodující třetí gól. Tím nejlépe oslavil narození syna.

Liberecký zápas měl zajímavý průběh. První a  třetí třetinu vyhrála Sparta vždy  1:0, ale druhou prohrála 0:3. Napínavá byla koncovka utkání. V 52. minutě Horák snížil na rozdíl  jediného gólu. Následovala ofenzíva Pražanů, ale brankář domácích Kváča byl k nepřekonání. Hlavně v závěru třetiny, kdy trenér Hořava odvolal Machovského a v početní převaze usiloval o vyrovnání. Marně!

Zato exhibicí hradeckého Montfieldu se  stalo jeho utkání v Olomouci. Domácí,  kteří v předchozích zápasech hráli dobře, tentokrát na vedoucí tým soutěže  vůbec nestačili. Po tříbrankovém vedení z první třetiny  hosté v dalším průběhu diktovali tempo a  zápas se pro ně stal jen otázkou skóre.

Radost  hradeckého týmu z vítězství 6:1  kazí informace, že někteří hráči měli po zápase  teplotu. A je obava, že mohou mít v těle virus Covid-19. Preventivně byl zrušen jejich čtvrteční zápas s Plzní (předehrávka 25. kola).

Výsledky Tipsport extraligy:

HC Škoda Plzeň – MADETA MOTOR České Budějovice 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky – a nahrávky: 14. Stříteský (Straka, Kodýtek), 47. Mertl (Kodýtek, Kracík), 59. Kantner, 60. Kodýtek (Straka) – 15. Holec (Venkrbec, Christov), 20. M. Novák (Slováček, Suchánek). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Zíka, Malý. Vyloučení: 5:9, Pavel a Suchánek (oba Motor) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: limit. Nejlepší hráči: Tomáš Mertl – Jiří Patera.

Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 32. J. Vlach (T. Hanousek, Gríger), 39. Birner (Knot, Havlín), 40. P. Jelínek – 3. Buchtele (Pech, M. Jandus), 52. Horák. Rozhodčí:  Jeřábek, Obadal – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 7:9, Jelínek (Liberec) 10 minut. Diváci: limit. Nejlepší hráči: Jaroslav Vlach – Lukáš Rousek.

HC Olomouc – Mountfield Hradec Králové 1:6 (0:3, 0:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 54. Gřeš – 8. Kevin Klíma (Lev, R. Pilař), 10. Smoleňák (Orsava, Nedomlel), 15. Nedomlel (Cingeľ, Blain), 25. Růžička mladší (Kelly Klíma, Hronek), 49. Hronek (Kevin Klíma, Perret), 58. Smoleňák, Rozhodčí:  Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: limit. Nejlepší hráči: Tomáš Gřeš – Richard Nedomlel.