Nájezdy rozhodly o vítězství Hradce nad Libercem

Šlágrem neúplného 4. kola Tipsport extraligy byl souboj nejúspěšnějších týmů. Hradecký tým v napínavém  utkání zdolal po nájezdech Liberec 4:3 a upevnil si vedoucí postavení v tabulce.

Po třech vítězstvích na hřištích soupeřů se hradečtí hokejisté poprvé představili domácím divákům. Dokázali jim, že na začátku sezóny mají výbornou formu. Dvakrát dokázali vyrovnat náskok Liberce, v 56. minutě vedli 3:2. Minutu poté Bulíř vyrovnal a zápas se prodlužoval. Rozhodnutí o vítězi padlo až po nájezdech. Ty byly jaksepatří zajímavé, teprve v jejich desáté sérii rozhodl Kelly Klíma o vítězství  domácích.

Nevydařené utkání sehrála Sparta v Mladé Boleslavi. Po dvou třetinách prohrávala 0:4,  propadli útočníci a brankář Machovský  neměl svůj den. Po třech gólech ho vystřídal Neužil. Teprve ve třetí třetině se  Pražané vzchopili, během sedmi minut snížili na dvoubrankový rozdíl, ale víc nestihli.

Pro první vítězství si dojeli do Pardubic zlínští Berani. Marná byla velká převaha domácího Dynama, ale velkou překážku měli ve skvěle chytajícím Kašíkovi. Zlínský brankář kryl 36 střel a  byl mužem zápasu. Hosté rozhodli o vítězství v poslední třetině. Gól Hermana na 2:0 v 52. minutě domácí definitivně srazil doslova na kolena.

Výsledky 4. kola Tipsport extraligy:

Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 4:3 po samost. nájezdech (0:0, 0:1, 3:2 – 0:0)

Branky – nahrávky: 42. Jergl (Hronek, Cingel), 48. Smoleňák (Blain, Cingel), 51. Lev (V. Růžička, Hronek), rozh. náj. Kelly Klíma – 27. Průžek (Gríger), 47. Birner (Lenc, Bulíř), 57. Bulíř (Lenc, Birner). Rozhodčí: Kika, Micka – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:7. Diváci: limit.  Nejlepší hráči: Radek Smoleňák – Michal Birner.

HC Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky – nahrávky: 47. Köhler (Řezníček, Fořt), 52. Herman (Suhrada, J. Ondráček). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampir, Špringl. Vyl: 2:1.Diváci: limit.

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Branky – nahrávky: 4. R. Zohorna (Bičevskis, Bernad), 26. Šťastný (Dlapa), 27. Jääskeläinen (Zbořil), 33. Šťastný (Najman, Bernad) – 43. Forman  (Říčka, Buchtele) , 45. Sukeľ (Horák, Rousek). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 8:9, Pláněk 2×10. Diváci: 924. Nejlepší hráči: David Šťastný – Jan Buchtele.