Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 24. 9. 2020

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:LIGA

Jan Prosek (FK Pardubice) – ČK po 2xŽK,

Lamin Jawo (FC FASTAV Zlín) – ČK po 2xŽK,

David Heidenreich (FK Teplice) – ČK.

2. Disciplinární komise potrestala hráče Isaaca Mulemeho z klubu FK Viktoria Žižkov za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování v utkání proti 1. SK Prostějov peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.

3. Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků vedoucí k pozdržení navázání hry a nesportovní chování fanoušků spočívající v opakovaných nevhodných a rasistických projevech na hráče domácích vedoucí k přerušení utkání) v utkání proti FC FASTAV Zlín peněžitou pokutou ve výši 150 tisíc korun.

4. Disciplinární komise potrestala klub FK Pardubice za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 – zejména nedostatečné oddělení sektorů) v utkání proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 70 tisíc korun.

5. Disciplinární komise potrestala klub 1. SK Prostějov za porušení povinností pořadatele (nesportovní chování fanoušků) v utkání proti FK Viktoria Žižkov peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.

6. Disciplinární komise potrestala klub FK Blansko za porušení povinností pořadatele (porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 – zejména z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči a členy realizačních týmů při děkovačce po utkání) v utkání proti FK Dukla Praha peněžitou pokutou ve výši 50 tisíc korun.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Pardubice.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Teplice.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nesportovní chování fanoušků spočívající v opakovaných nevhodných a rasistických projevech fanoušků) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

10.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Dukla Praha za porušení povinností pořadatele (porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 – zejména z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči a členy realizačních týmů) v utkání proti FK FOTBAL Třinec.

11. Příští řádné zasedání DK LFA se uskuteční 1. 10. 2020 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LFA