Tři vítězství hostujících týmů!

K neúplnému  nedělnímu 2. kolu Tipsport extraligy přibyl zápas  Litvínov – Hradec. Tyto týmy nemohly nastoupit v Brně a v Ostravě, kde mají hráči problémy s nákazou Covidu 19, a tak  se dohodly, že raději předehrají zápas z 20. kola. Hradecký Montfield vítězstvím 4:2 se přidal  k Liberci a Třinci, které  si přivezly tři body ze soupeřových hřišť.

Čest domácích zachraňovaly Sparta, Pardubice a Mladá  Boleslav. A shodou okolností   vítězství pečetily až v poslední třetině a případě Pardubic až v prodloužení. Pardubický zápas, v němž  se Dynamo rehabilitovalo za krutou prohru 1:7  v Liberci, to byl nejurputnější ze všech. Vítězný gól na 3:2 do sítě  plzeňského Frodla dal v 56. vteřině prodloužení Kaut.

Sparťané na  úvodní gól Horáka z druhé třetiny  navázali  dvěma góly až v posledních osmi minutách,  Mladá Boleslav to měla podobné. Tři góly po nerozhodném stavu 2:2 nastřílela  v rozpětí 50. – 58. minut.

Po neúplných dvou kolech bez  ztráty bodu jsou jen Liberec, Hradec a Třinec. Naopak bez bodu jsou Litvínov, Zlín a Č. Budějovice, které i ve druhém utkání inkasovaly pět gólů. Po utkání  českobudějovický trenér Prospal s notnou dávkou ironie  na adresu svých hráčů poznamenal: „Zapomněli, že zápas se hraje většinou 60 minut a nikoliv jen 49 minut.“

Poněvadž v týmech Komety Brna a Vítkovic došlo k rozsáhlé nákaze, budou muset hráči do karantény. A kdy budou moci mužstva sehrát soutěžní třetí zápas.? Tady budou mít slovo především hygienici.   Navíc jsou obavy, aby nepřišlo nařízení, že zápasy se budou hrát bez diváků!

Výsledky 2. kola Tipsport extraligy:

HC Verva Litvínov – Mountfield Hradec Králové 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky – nahrávky: 21. P. Zdráhal (Jarůšek), 45. Pospíšil (F. Lukeš, Ščotka) – 5. R. Pavlík (Koukal, Jank), 24. Jank (Orsava, Smoleňák), 28. Orsava z trestného střílení, 51. Růžička mladší (Kelly Klíma, J. Sklenář). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Gerát, Zíka. Vyloučení: 2:5. Diváci: 1 298. Nejlepší hráči: Patrik Zdráhal – Bohumil Jank.

HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň Plzeň 3:2 po prodl. (1:0, 0:2, 1:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 3. Anděl (Nakládal), 42. Tybor (Blümel), 61. M. Kaut (Tybor) – 22. Straka, 30. Jiříček (Kodýtek, Eberle). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Komárek, Lučan. Vyloučení: 4:7, Kousal (Pard.) do konce zápasu. V oslabení: 1:1. Diváci: 5 118. Nejlepší hráči: Radoslav Tybor – Dominik Frodl.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky – nahrávky: 18. Handl (Nahodil, Navrátil) – 31. Lenc, 41. Filippi (Šmíd, Bulíř), 47. Šmíd (P. Jelínek, Šír), 52. J. Vlach. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Ondráček, Axman. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2 800. Nejlepší hráči: Tobiáš Handl – Petr Kváča.

BK Mladý Boleslav – Madeta Motor České Budějovice 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky – nahrávky: 17. Šťastný (Ševc, R. Zohorna), 29. Lunter (R. Zohorna), 50. J. Stránský (Šidlík, Bičevskis), 56. Šťastný (R. Zohorna), 58. J. Strnad (J. Růžička)– 25. M. Novák (Z. Doležal, Gilbert), 28. Suchánek (Z. Doležal, Raška). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ganger, Klouček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 033. Nejlepší hráči: Radim Zohorna – Zdeněk Doležal.

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky – nahrávky: 5. Flek, 22. Beránek (T. Mikúš, Hladonik) – 4. M. Kovařčík (Růžička, M. Doudera), 34. Kundrátek (Vrána, Stránský), 38. O. Kovařčík (Kundrátek, Chmielewski), 49. Doudera (Chmielewski, O. Kovařčík), 59. Dravecký (Hrehorčák). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1.Diváci: 1 707.Nejlepší hráči: Jakub Flek – Tomáš Kundrátek.

HC Sparta Praha – PSG Berani Zlín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 28. Horák (Řepík, Rousek), 52. Kudrna (Pech, Jurčina), 59. Jurčina. Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2 511. Nejlepší hráči: David Němeček – Libor Kašík.