Díky protokolu opatření vychází pozitivní v průměru jen každý padesátý vzorek. Také Brno a Sparta mohou hrát

Před čtvrtým kolem FORTUNA:LIGY se napříč všemi osmnácti celky uskutečnilo téměř sedm set testů, které odhalily pouhých 14 pozitivních případů (9x Příbram, 3x Sparta, 2x Brno), což činí podíl jen okolo dvou procent! Díky tomu, že kluby dodržují předepsaná pravidla od Ligové fotbalové asociace daná Protokolem opatření, daří se jim zatím dlouhodobě vyhýbat se nákaze, která jinak nabírá na síle po celé České republice.

Pravidelné testy na přítomnost viru SARS-CoV-2 se na základě Protokolu opatření Ligové fotbalové asociace konají před každým ligovým kolem u všech klubů FORTUNA:LIGY. Všichni zúčastnění hráči i členové realizačních týmů se musejí před každým soutěžním utkáním prokázat negativním výsledkem testu, ne starším než tři dny.

Druhá vlna přetestování se musela před čtvrtým kolem FORTUNA:LIGY uskutečnit v klubech Sparty a Brna. Místně příslušné hygienické stanice i na základě toho, že obě mužstva po celou dobu dodržovala schválený manuál LFA, umožnila odehrát zápasy čtvrtého kola mezi Spartou a Zlínem, stejně jako duel Zbrojovky s Olomoucí v původně plánovaném termínu.

Ligová fotbalová asociace už ve čtvrtek z rozhodnutí orgánů ochrany veřejného zdraví odložila na neurčito zápas Slovácka proti Příbrami poté, co testy ve středočeském klubu opakovaně prokázaly významný počet pozitivních případů. Kromě toho se v rámci čtvrtého kola uskuteční všech zbývajících osm duelů.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LFA,