Arrows Ostrava snížili stav finálové série na 1-2

Třetí zápas finále baseballové Extraligy už mohlo rozhodnout o letošním držiteli mistrovského titulu. Arrows Ostrava ale dokázali Draky Brno porazit na jejich hřišti 3:1, snížit sérii na 1:2 a vrátit Czech Series zpět do Ostravy. Jejích hlavní páteční devízou byl Ondřej Satoria na nadhozu a kvalitní výkon na pálce.

Arrows vstoupili do zápasu proti Radimu Chroustovi výborně a opět bodovali hned v úvodní směně. Draci tentokrát nedokázali hned reagovat. Satoria na kopci jim dělal velké problémy a během celého zápasu dovolil domácím pálkařům pouze 4 dobré odpaly. Naopak útok Arrows byl tentokrát při chuti, hráči pálili do dračí obrany jeden míč za druhým a dostali se v polovině utkání do dvoubodového vedení. Domácí měli naději na srovnání skóre v dohrávce 8. směny. To trefil při dvou autech daleký odpal do pravého pole Martin Schneider a následně šel na pálku Petr Čech. I on dokázal dobře kontaktovat míč, ale výborný zákrok Jakuba Vojáka v levém poli naděje Draků na srovnání zápasu zhatil. Satoria zvládl bez problémům i poslední směnu a přinesl tak svému týmu naději na zisk třetího titulu v řadě. „Hráli jsme uvolněně, věděli jsme, že Ondra nám dá skvělé inningy, podařilo se nám zaútočit, skórovat a vedení udržet,“ pochvaloval si výkon svého nadhazovače i celého týmu asistent trenéra Aleš Navrátil. To Hynek Čapka na druhé straně samozřejmě tak spokojený nebyl: „Ondřej Satoria nám nedal moc šancí. Příležitosti, které jsme měli jsme nedokázali využit. Věděli jsme, že série nebude lehká, a teď už to musíme urvat vůli.“

Draci si tak musí na případný 22. mistrovský titul počkat minimálně do soboty večer, kdy se bude hrát v ostravského Arrows Parku. „Domácí prostředí bude pro nás jednou z výhod,“ věří před čtvrtým utkáním Navrátil a pokračuje: „Jsme rádi, že můžeme našim skvělým divákům přinést do Ostravy další finálové utkání.“ V případě vítězství Arrows se Czech Series stěhuje zpět do Brna, kde se na Městském baseballovém stadionu odehraje rozhodující pátý zápas.

Evženie Votinská, Czech Baseball Association

www.baseball.cz