V pátek proti Líšni za třemi důležitými body!

FC Vysočina potřebuje zvítězit. Po dvou úvodních zápasech bez bodového zisku chce mladý jihlavský tým vybojovat tři body v domácím utkání proti SK Líšeň. Brněnský celek ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE působí teprve druhým rokem, ale jeho start do nového ročníku je diametrálně odlišný oproti FCV. Důležitý duel vypukne v  pátek 18. září od 18:00 hodin.

Zatímco Vysočině bylo úvodní druholigové utkání v Chrudimi odloženo a v dalších zápasech se zrodily smolné porážky o jeden gól, tak Líšeň se může radovat z parádního startu. Díky výhrám 2:3 v Třinci, 4:1 s Blanskem a domácí remíze s Varnsdorfem náleží týmu kouče Milana Valachoviče průběžná 3. příčka tabulky se ziskem 7 bodů! Doplňme, že za SK nastupují exjihlavský gólman Vlastimil Veselý a dva střední záložníci, kteří prošli mládeží FCV – Jaroslav Málek a Patrik Demeter. Ten má na svém kontě i 14 zápasů a jednu branku za FC Vysočina v I. lize. Naopak dres Líšně v nedávné minulosti formou hostování oblékal záložník Tomáš Smejkal.

Pro trenéra Aleše Křečka však skvělé líšeňské vykročení nepředstavuje překvapení. Kde vidí silné stránky brněnského mančaftu? „Líšeň jsem s kolegy osobně viděl v jejich posledním zápase proti Varnsdorfu. Jde o mužstvo, které je dobře složeno a je hodně pracovité a zarputilé, což potvrdil jeho velmi dobrý bodový vstup do podzimu. Disponují hodně zkušenými exligovými hráči, jako jsou Pašek nebo Lutonský. Ve středu pole nastupuje exjihlavský Málek a v útoku si musíme dát pozor na nebezpečné a gólově potentní Silného a Szotkowskiho.“

V jakých ohledech se vás tým bude muset zlepšit, abyste před vlastním publikem dosáhli na kýžený tříbodový zisk? „Náš páteční výkon musí mít ty nejvyšší parametry. Každý z našich hráčů, který půjde do zápasu, na hřišti musí nechat všechno, co umí. Nebudu se bavit o bojovnosti či nasazení, to beru jako samozřejmost. Soupeři se musíme vyrovnat v osobních soubojích a pohlídat si nákopy za obranu. Přidat musíme naše přednosti – fotbalovost, rychlost a mladické nadšení,“ zdůraznil trenér Křeček.

Vysočinu v posledních dvou duelech trápila absence důležitých útočníků Klobásy a Arroya. Budou už v pátek k dispozici? Registrujete další absence? „Standa Klobása do tohoto utkání ještě připraven nebude. Stejně tak ještě postrádáme Farese Shudeiwu, což mne velmi mrzí. U něj, což mne hrozně mrzí, musíme být s návratem na trávníky opatrní. Zatím stále podstupuje pouze individuální trénink. U dalších hráčů registrujeme drobné šrámy, ale věříme, že do pátku budou připravení,“ informoval domácí lodivod.

Vzájemná bilance: 2 utkání  1 – 1 – 0   4 : 3 | doma: 1 utkání   1 – 0 – 0   3 : 2 | venku: 1 utkání   0 – 1 – 0   1 : 1

Poslední vzájemné utkání: 2.6.2020 – Vysočina ani na osmý pokus nedokázala zvítězit venku a z Líšně odjíždí pouze s remízou 1:1. Pátou venkovní v sezóně. Přitom Jihlava byla na brněnském hřišti lepším celkem a v 66. minutě se dočkala po parádním sólu Rajmunda Mikuše přes celé hřiště zasloužené vedoucí branky. V nastaveném čase však inkasovala ze závaru po rohovém kopu.

https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-v-nastavenem-case-prisla-o-dulezite-vitezstvi-6560

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 1 – Smejkal, Lacko, Křišťál.

Žluté karty: 2 – Tureček 1 – Smejkal, Červ, Chok.

SK Líšeň

Předpokládaná sestava: Veselý – Jeřábek, O.Ševčík, Bednář – Kučera – Pašek, Málek, Matocha (81. P.Demeter), Lutonský – Szotkowski, Silný (70. T.Machálek).

Trenér: Milan Valachovič

Střelci: 2 – Szotkowski, Málek, 1 – Krška, Matocha, Rolinek, Silný

Změny v kádru:

Příchody: Pašek (přestup Prostějov), Krška (přestup Zbrojovka), Veselý (přestup FC Vysočina), Tkadlec (hostování Zlín), Szotkowski (hostování Petřkovice), Chládek (přeřazen z dorostu).

Odchody: Dočekal (přestup Rakousko), Halouska (přestup Blansko), Hlavica (přestup Zbrojovka Brno), Černín, Zikl a O.Vintr (konec hostování Zbrojovka Brno), Vasiljev (konec hostování Slovácko), Fila (hostování Rosice), Reteno Elekana (pobyt v zahraničí).

Miroslav Fuks, marketingový manažer a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,