Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 17. 9. 2020

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráči:

FORTUNA:LIGA

Peter Štepanovský (FC Zbrojovka Brno) – ČK po 2xŽK.

2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s hráčem Isaacem Mulemem z klubu FK Viktoria Žižkov za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování v utkání proti 1. SK Prostějov.

3. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Zbrojovka Brno za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků vedoucí k pozdržení navázání hry a nesportovní chování fanoušků spočívající v opakovaných nevhodných a rasistických projevech na hráče domácích vedoucí k přerušení utkání) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

4. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Pardubice za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky fanoušků a porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 – zejména významné překročení kapacity sektoru diváků) v utkání proti SK Slavia Praha.

5. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. SK Prostějov za porušení povinností pořadatele (nesportovní chování fanoušků) v utkání proti FK Viktoria Žižkov.

6. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FK Blansko za porušení povinností pořadatele (porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 – zejména z důvodu nedodržení odstupu mezi diváky a hráči a členy realizačních týmů) v utkání proti FK Dukla Praha.

7. Příští řádné zasedání DK LFA se uskuteční 24. 9. 2020 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA,