S pokorou, ale zároveň s nejvyššími cíli vstupují hokejisté Sparty do sezony

Pod vedením zkušených trenérů Miloslava Hořavy a Josefa Jandače se nezříká  role adepta na mistrovský titul. „To je náš cíl. Kvůli němu jsme tady. Všichni jsme z uplynulé sezony hladoví po úspěchu,“ říká generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Pokračovat v nastavené cestě by však jediný pražský extraligový klub nemohl bez podpory partnerů. „Podrželi nás v nelehké situaci a prokázali, jak jsou pro ně Sparta i hokej jako takový důležité. Jsou nedílnou součástí rodiny a mají ohromný podíl na každém našem úspěchu,“ uvedla jediná žena ve vedení extraligového klubu. „Velkou podporu cítíme zejména od generálního partnera, společnosti Billa. Jejich pozitivní přístup nás v nejisté době velice povzbudil,“ dodává Barbora Snopková Haberová.

„Máme za sebou období, které nebylo pro žádnou společnost jednoduché. Naše partnerství se Spartou ovšem zůstalo silné a společnost BILLA je připravena podporovat Spartu i v nadcházející sezoně,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA ČR. „Jsem zároveň velice potěšen, že nás veřejnost vnímá jako silného partnera. Z výzkumu, který  jsme zrealizovali v průběhu léta, jsme velmi pozitivně hodnoceni jako partner, který  hráčům dodává kvalitní a čerstvé potraviny ve formě snídaní a svačin a podporuje sparťanskou mládež. Spartu jsme nepřestali podporovat ani v době pandemie koronaviru, kdy mnohé se společností podporující aktivity sportovních klubů napříč Českou republikou podporu výrazně redukovali. I v letošní sezoně zůstává naší prioritou podpora hokejové mládeže, stejně tak jako hokejového A-týmu,“ dodal Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billa ČR.

To, že Sparta hodlá nadále bojovat o nejvyšší příčky v tabulce, potvrzují i jména posil hokejové Sparty. „Podařilo se nám domluvit s velice kvalitními hráči, kteří charakterově výborně zapadnou do kabiny,“ uvedl sportovní ředitel Petr Ton. Do klubu přišel reprezentant se zkušenostmi z NHL Roman Horák, obránce David Němeček ze švédské ligy, nepříjemný útočník Ladislav Zikmund, brankář Jakub Neužil, bek Radek Jeřábek a útočník Tomáš Šmerha. „Skvěle zalepí místa po odcházejících hráčích, ba co víc, mám pocit, že s těmito hráči budeme ještě silnější,“ myslí si Petr Ton.

Nové posily si pochvaluje i zkušené trenérské duo Miloslav Hořava a Josef Jandač. „Tým se vhodně doplnil, v letním poháru Generali Česká Cup jsme vyzkoušeli navíc hned několik nadějných hráčů z naší akademie. Taková zkušenost jim může významně pomoci v začátku jejich kariéry,“ míní Miloslav Hořava, který se již na střídačce skvěle sehrál s parťákem Josefem Jandačem.

 „Už mohu opravdu potvrdit, že hokej vidíme stejně. Nevznikají žádné třecí plochy. Když máme udělat nějaké důležité rozhodnutí, děláme ho společně,“ konstatuje Josef Jandač.

Atmosféru v kabině si pochvaluje i kapitán Michal Řepík. „Budu se opakovat, ale v kabině máme dobrou partu a obrovskou společnou chuť po úspěchu. Všichni chceme ukončit čekání našich fanoušků na titul,“ říká Řepík. „V týmu máme spoustu kvalitních hráčů, míříme na nejvyšší místa v tabulce,“ dodává.

Čtsa, zdroj: www.hcsparta.cz

Foto: Steinbergerova,